Дослідження

Наши координаты:

Телефон: (555)555-5555
Факс: (555)555-5555
Эл.почта: PROVERKA@microsoft.com

Як запобігти порушенню прав людини у школі

 

Привіт! Сьогодні я вже вкотре звертаюсь до проблеми порушення прав дітей не де-небудь, а в школі. Можна навести безліч прикладів, коли вчителі кричать на своїх учнів. Хіба це нормально?

 

Так учнів не лише принижують, а й відбивають у них бажання навчатися. Нещодавно  був випадок, коли вчителька розірвала зошит учня початкової школи, через те, що він погано виконав домашню роботу. Але вчителі не єдині порушують права учнів. Часто права своїх товаришів порушують і самі учні, ось один яскравий приклад.

 

Мені розповідали, як в кабінеті хімії декілька хлопців вирішили “пожартувати” над товаришем. Вони налили сірчаної кислоти на його стілець. Звісно хлопець, нічого не підозрюючи, сів. Одразу нічого не сталося, але вранці нові джинси були зіпсовані. І такі жорстокі “приколи”  трапляються досить часто.

 

Нажаль, сучасна школа перетворилась на місце, куди учні зобовязані ходити. Багато з них лише заважають вчитися іншим учням, тим самим порушують їх право на освіту. Основних причин порушення прав учнів у школі декілька. Перша -  це небажання  самих учнів вчитися. Друга причина полягає у неспроможності деяких вчителів пристосуватися до останніх змін в системі освіти. Вони продовжують працювати за старими правилами і не дуже то й бажають їх змінювати. Але учні з цим не згодні і виникає конфлікт.

 

Для того, щоб змінити ситуацію на краще, необхідно, щоб і учні, і вчителі розуміли: якщо вони не порушують права інших, то і їх права порушуватись не будуть.

Олексій Цимбал,

учень 9 класу ТБЛ