Корисні посилання

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Каталоги Бібліотеки. Інформаційні ресурси. Комплексний інформаційно-бібліографічний сервіс. Історико-культурні фонди.


Блог компанії Intel на Нabrahabr.ru

Intel известна как крупнейший производитель микропроцессоров, однако, будучи крупной инженерной компанией, выросшей из небольшого стартапа, продолжает многолетний опыт инноваций, в последние годы активно расширяя сферы своих интересов: здравоохранение и телекоммуникации, мобильные устройства и пользовательские интерфейсы, операционные системы и дополненная реальность.


TEDxKyiv

TEDxKyiv - це місцеві, незалежно організовані події, що зводять людей разом задля обміну досвідом в стилі TED. Кожна подія має назву TEDxKyiv, де x=незалежно організована подія TED. Конференція TED надає загальне керівництво для програми TEDx, але кожна з подій TEDx організована самостійно.



IT-освіта у 12-річній школі

У 2009/2010 навчальному році у загальноосвітніх навчальних закладах розпочинається вивчення інформатики за програмою для профільної 12-річної школи. Цією програмою передбачено викладання значної частини навчального матеріалу у формі курсів за вибором. Видавнича група BHV здійснює видання серії навчальних посібників та електронних навчальних засобів з курсів за вибором з інформатики. На сьогоднішній день серія складається з п’яти посібників: «Основи Інтернету», «Основи візуального програмування», «Основи веб-дизайну», «Основи створення комп’ютерних презентацій» та «Основи комп’ютерної графіки». Посібники рекомендовані Міністерством освіти і науки України і повністю відповідають програмам курсів за вибором, рекомендованим МОН.



Онлайнова освіта - профільне навчання

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 30.05.2008 N 1/9-350 департамент загальної середньої та дошкільної освіти організовує систему майстер-класів, тренінгів та інформаційних семінарів з підготовки вчителів інформатики загальноосвітніх навчальних закладів до роботи за новими навчальними програмами у профільній 12-річній школі. Повну інформацію про хід підготовки вчителів можна дізнатися за адресою: http://osvitaonline.googlepages.com/.



Інформатизація освіти

Кваліфікація вчителя до викладання курсу за вибором із Інформатики, а тренера - до проведення тренінгів засвідчується відповідним сертифікатом.

Протягом 2009-2010 років тренери та вчителі повинні:

  • Тренер - провести принаймні один тренінг.
  • Вчитель - провести навчання за курсом за вибором у навчальному закладі, позашкільній установі.

Про хід підвищення кваліфікації в регіональних інститутах післядипломної педагогічної освіти ви дізнаєтесь тут.



Електронний архів розсекречених матеріалів СБУ - матеріали  пов’язані з діяльністю радянських органів безпеки та історією Українського визвольного руху, систематизовані та об’єднані тематично (Голодомор 1932-33 рр., діяльність ОУН-УПА, Репресії в Україні, Дисидентський рух тощо).

Доступ - з репозитарію ELibUkr-OA

Бібліотека Херсонеського музею - Bibliotheca Chersonessitana містить оцифровані рідкісні видання ХІХ-початку ХХ ст.: Записки Одесского Общества Истории и Древностей, Известия Императорской Археологической Комиссии, Известия Русского Археологического Института в Константинополе, Известия Таврической Ученой Архивной Комиссии, Материалы по Археологии России, Отчеты Археологической Комиссии, а також видання Херсонеського музею та інше.

Вікіджерела - україномовний розділ мережевої бібліотеки Wikisource. У ній розміщено художні твори, історичні та інші документи, статті, вихідні тексти програм тощо, тобто будь-які тексти, в тому числі супроводжувані мультимедійними ілюстраціями, що можуть бути корисні україномовній спільноті.

Вікіпідручник — україномовний розділ сервісу Wikibooks. У ній розміщено навчальні матеріали з питань енергетики, інженерії, історії, комп'ютерних наук, кулінарії, масових комунікацій, математики, мовознавства, правознавства, програмування, філософії та інших дисциплін.

Вісники вищих навчальних закладів Росії - перелік із посиланнями на сайті Науково-технічної бібліотеки НТУ "Харківський політехнічний інститут".

Громадянське суспільство і влада – урядовий інформаційно-комунікаційний ресурс, покликаний сприяти взаємодії громадян та їх об'єднань з Кабінетом Міністрів України та органами виконавчої влади.

Діаспоріана - електронна бібліотека «Diasporiana» є проектом зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції. Містить рідкісні видання різного спрямування.

Електронна бібліотека «Культура України» - інтегрований ресурс орієнтований на широке коло користувачів, в рамках якого формуються колекції, спрамовані на поширення знань про культуру України. 

Електронна бібліотека української діяспори (ukrbiblioteka.org) - колекція друкованих видань в електронному форматі‚ створена для збереження‚ популяризації і розповсюдження інтелектуальної спадщини поколінь українців‚ які проживали і проживають в Америці.

Електронні інформаційні ресурси Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського - дають доступ до електронного каталога бібліотеки з 433 тис. записів, також містять повнотекстові автореферати дисертацій, статті з періодичних видань, книги та тексти.

Журнальный зал - некомерційний літературний інтернет-проект, який представляє діяльність російських літературно-художніх та гуманітарних журналів (більше 30). Серед них: Вестник Европы, Иностранная литература, Вопросы литературы, Логос та ін.

ИНИОН - бібліографічні бази із соціальних та гуманітарних наук Інституту наукової інформації суспільних наук (ІНІСН). Наповнення: 3,5 млн. записів з економіки, демографії, філософії, соціології, історії, археології, етнології, мовознавства, літературознавства, релігієзнавства, держави і права, гендерних студій -  із книжок та журналів (статті), збірників, з посиланням на повні тексти джерел Наукової електронної бібліотеки.

Ізборник - Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації — проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проекту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури, попри очевидні розриви в мовному коді та наявні перервності в традиції. Таким тлом слугують літописи, хроніки та історичні документи.

Інститут історії України НАН України - на порталі розміщені електронні версії досліджень та монографій сучасних українських істориків, українська історична періодика.

Наукова періодика України - на сторінці Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України представляє відкритий доступ до наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні, в основному за 2 останні роки, але є і з глибоким архівом (від першого числа). 

Наукова електронна бібліотека eLibrary.Ru – найбільша в Росії колекція електронних журналів та баз даних з усіх галузей наук. Містить близько 7 000 міжнародних та біля 300 російських наукових електронних журналів, SCI та Російський індекс наукового цитування. Значна кількість ресурсів знаходиться у відкритому доступі (близько 1 000 журналів). 

Портал російських наукових журналів, розміщених в Інтернеті, розроблений Російською державною бібліотекою. Основним компонентом цього порталу стала загальнодоступна база даних структурованих описів російських наукових журналів, що знаходяться в Інтернеті.

Соционет (Socionet) - науково-освітня соціальна мережа, що об’єднує інституційні архіви Росії, засіб для самоархівування матеріалів. Надає  доступ до повних текстів наукових матеріалів (постпринтів та препринтів, книжок, робочих матеріалів, дисертацій тощо, понад 275 781 запис) за різними галузями знань: економіка, соціологія, демографія, політологія, інформатика, математика, філософія, історія, фізика. Переважна більшість матеріалів російською та англійською мовами.

IT-книги — ресурс містить російськомовні книги з програмування, web-програмування, роботи з базами даних, операційними системами, офісними програмами, мультимедіа, математики, САПР, тощо.

ABC Chemistry - добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів поділений на 2 частини, одна частина – журнали, які постійно доступні повні тексти в Інтернеті, а інша частина – тестовий доступ та  журнали, які тимчасово у вільному доступі. Окремо представлено список журналів російською мовою.

ADS (Astrophysics Data System, Digital Library for Physics and Astronomy) -інформаційна система ресурсів з фізики та астрономії. Електронна бібліотека сайту підтримується Смітсонівською астрофізичною обсерваторією (SAO) у рамках гранту NASA. ADS підтримує три бібліографічні бази даних, що містять більше 8, 7 млн. записів. ADS забезпечує доступ до зовнішніх ресурсів, у тому числі до електронних статей, каталогів даних і архівів (посилання на 8,9 млн. матеріалів).

African Index Medicus – надає доступ до літерами виданої в Африці. Всесвітня організація охорони здоров'я у співпраці з Асоціацією медичної інформації та бібліотеками в Африці, створили міжнародний покажчик африканської літератури та інформаційних джерел в галузі охорони здоров'я.

ADS (Astrophysics Data System, Digital Library for Physics and Astronomy) - інформаційна система ресурсів з фізики та астрономії. Електронна бібліотека сайту підтримується Смітсонівською астрофізичною обсерваторією (SAO) у рамках гранту NASA.ADS підтримує три бібліографічні бази даних, що містять більше 8, 7 млн. записів.ADS забезпечує доступ до зовнішніх ресурсів, у тому числі до електронних статей, каталогів даних і архівів (посилання на 8,9 млн. матеріалів).

AMS Books Online - електронна колекція монографій Американського математичного товариства (AMS) у PDF та інших форматах.

American Journal of Botany (AJB) - публікує дослідження  (щомісячно, починаючи з 1914 року), які становлять інтерес для широкої аудиторії вчених в усіх галузях біології рослин (структура, функції, розвиток, різноманітність, генетика, еволюція, розмноження, систематика), в усіх рівнях організації, а також в усіх груп рослин і суміжних організмів (ціанобактерій, водоростей, грибів і лишайників).

http://www.refdoc.fr/ - реферативно-бібліографічна база даних, що створюється у Франції. Містить більше 11 млн. бібліографічних записів з більш ніж 1,2 млн. книг та  наукових журналів, 210 тисяч монографій, дисертацій, матеріалів конференцій та наукових доповідей з природничих, гуманітарних і суспільних галузей наук. Щодня в базі даних поновлюється  3000 записів.

arXiv.org - архів відкритого доступу, вміщує понад 600 тисяч наукових публікацій з фізики, математики, комп'ютерних наук, інформатики, біології, фінансів та статистики. Архів підтримується Корнельським університетом.

Bibliotheca Chersonessitana - портал де розміщенні оцифровані рідкісні видання ХІХ-початку ХХ ст. з історії та археології Криму: Записки Одесского Общества Истории и Древностей, Известия Императорской Археологической Комиссии, Известия Русского Археологического Института в Константинополе, Известия Таврической Ученой Архивной Комиссии, Материалы по Археологии России, Отчеты Археологической Комиссии.

Bildindex der Kunst und Architektur - база із мистецтва та архітектури, створена Німецьким документаційним центром з історії мистецтва – Фотоархівом у Марбурзі (Deutsches Dokumentationszentrum für Kunstgeschichte - Bildarchiv Foto Marburg). Містить понад 2 млн. описаних фотографій та малюнків. 

Bioline International - неприбуткова електронно-видавнича послуга, що забезпечує вільний доступ до якісних дослідницьких журналів, які видаються в країнах, що розвиваються. Крім рецензованих журналів виданих у Бразилії, Кубі, Індії, Індонезії, Кенії, Південній Африці, Уганді, Зімбабве та інших країнах. Bioline International надає унікальну послугу,  генерує біонаукову інформацію цих країн для міжнародної спільноти дослідників.
Biology & Science - розміщено статті та дослідницькі праці з біології, наук про життя, охорони здоров'я, загальної біології. Більша частина публікацій у відкритому доступі або вказано дату, коли стаття буде доступна. Статті та журнали розміщено по категоріях та по датах публікації. Сайт є інтерактивним, і користувачі можуть коментувати доступні статті.
BioMed Central - це видавництво, яке першим представило модель відкритого доступу до публікацій з науки, технологій та медицини.База даних видавництва містить 205 рецензованих журналів відкритого доступу з біології, медицини, технологій та суміжних наук.Всі статті досліджень, що публікуються BioMed Central є безкоштовними і постійно доступні онлайн відразу після їх публікації.

CiteSeer - електронна бібліотека наукової літератури і пошукових систем, що представляє в основному літературу з галузі обчислювальної техніки та інформатики.
ChemIndustry.com - є провідним об’ємним каталогом та одночасно пошуковою системою для хімічної промисловості та фахівців із суміжних дисциплін. Ресурс включає базу даних веб-сайтів, до якої входить понад 45,000 сторінок організацій, важливих для хімічної промисловості, та містить повні тексти мільйонів сторінок. ChemIndustry.com надає спеціалізовані послуги з пошуку хімічних назв, роботи, досліджень ринку (матеріали, звіти та дослідження ринку хімічної промисловості) і консультантів, журналів у вільному доступі (після реєстрації), найсвіжіших наукових новини та підписки на Newsletter.
ChemNet (Россия) - віртуальна інформаційна мережа інформаційних ресурсів з хімії (освіта, наука, технологія). Електронна бібліотека сайту "Chemnet" - фонд публікацій (з журналів, розділів книг та ін. матеріалів), підготовлених для інформаційного забезпечення навчальних курсів з хімії для студентів та аспірантів хімічних факультетів, а також абітурієнтів та учнів середньої школи.
Cogprints - відкритий архів з психології, неврології, біології, лінгвістики, філософії та медицини, антропології та комп’ютерних наук.

DANS (Data Archiving and Networked Services) – електронний архів та сервісна організація з архівування даних та мережних послуг. Архів об’єднує колекції з мистецта, гуманітарних і соціальних наук, охорони здоров'я та ін. DANS створена інститутом Нідерландської Королівської академії мистецтв і наук, підтримується Урядом Нідерландів (KNAW) та Організацією з наукових досліджень (NOW).

Data repositories - перелік тематичних репозитаріїв.
Directory of Mathematics Preprint and e-Print Servers - каталог посилань на архіви препринтів та електронних публікацій з математики та суміжних наук. Ресурс створений та підтримується Американськеим математичним товариством. 
Directory of Open Access Journals - безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Станом на 20 січня  2010 р. - 4583 назв журналів. Приблизно 1784 з постатейним пошуком. 
DissOnline - електронний архів академічних праць, створений та підтримується Національною Бібліотекою Німеччини. Архів містить понад 60 000 дисертацій і докторських робіт, захищених в Німеччині.

DOAB (Directory of Open Access Books) - ресурс дає доступ до метаданих та повних текстів книг академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет. Сервіс дає можливість здійснювати пошук книг за наступними параметрами: назва книги, автор, ключові слова, анотації до книг, видавець, ISSN/ISBN книги чи за всіма перерахованими елементами. Переглядати зміст сервісу можна за назвами в алфавітному порядку, за предметними рубриками та за видавцем (напр. Academia Press, University of Michigan Press, Springer Science – Business Media тощо).

DOAJ (Directory of Open Access Journals) - каталог наукових журналів відкритого доступу. Сервіс надає доступ до повнотекстових рецензованих наукових та академічних журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Станом на 29 липня  2010 р. каталог містить  5222 назви журналів, з них 2171 журнал надає сервіс пошуку на рівні статті, на сьогоднішній день це 428 356 статей.

E-books directory - безкоштовний веб-ресурс, з якого можна завантажити книги, документи, лекції, технічні документи. Ресурс містить посилання на більш ніж 1780 електронних книг, перерахованих у 392 категоріях, в тому числі з бізнесу, комп'ютерних наук, техніки, гуманітарних наук, літератури, медицини і багато іншого.
EBSCO GreenFILE  -  бібліографічна база даних екологічної інформації. Цей ресурс пропонує унікальний погляд на позитивні та негативні способи впливу людей на навколишнє середовище. База даних містить близько 300 000 записів а також більш ніж 200 назв повнотекстових документів і цитованої довідкової літератури.
The Elektronische Zeitschriftenbibliothek EZB (Electronic Journals Library) -доступ до повних текстів статей з 10576 журналів з різних галузей знань.
E-LIS - відкритий архів з бібліотечних та інформаційних наук, а також суміжних галузей знань. Містить понад 3, 5 тис. текстів опублікованих і неопублікованих наукових та технічних документів.
Europeana - Европейська цифрова бібліотека, яка містить понад 4, 5 мільйони зображень, текстів, звукових та відеозаписів.

EXLIBRIS - українська електронна бібліотека, де розміщенні джерела з історії України, публіцистика та художня література.

EZB (Elektronische Zeitschriftenbibliothek) - бібліотека електронних журналів пропонує швидкий, структурований та уніфікований доступ до повних текстів наукових журналів. EZB містить 50 032 назв, у тому числі 6 592 оригінальних електронних журналів, з усіх галузей знань. 25 521 журналів знаходяться у вільному доступі. EZB – кооперативний сервіс 557 бібліотек з Німеччини, підтримується університетською бібліотекою м. Регенсбург.

Free Electronic Math Journals - сайт містить посилання на електронні журнали з математики декількох університетських видавництв і професійних товариств. Сайт підтримується університетом Берклі.
Free Medical Journals – безкоштовний доступ до повних текстів медичних журналів в Інтернеті.

Gallica - одна з найбільших електронних бібліотек світу (з 2007 року збільшується на 100 000 назв у рік), її основу складають фонди Національної бібліотеки Франції. Багато вільних творів, переважно французькою, можна завантажити у форматі PDF.

Globethics.net — Електронні бібліотеки, що пропонують зареєстрованим користувачам безкоштовний доступ до тисяч повнотекстових документів з етики та суміжних дисциплін. Учасники також можуть подавати власні праці.

Google books - Світова Електронна Бібліотека – сервіс, який надає повнотекстовий пошук по книгах, які оцифровані Google та партнерами цієї програми. Бібліотека містить як повнотекстові видання, так і книги, які представлені для перегляду лише декількома сторінками для ознайомлення. Представлена інформація про те, де книгу можна придбати чи в якій найближчій до Вас бібліотеці взяти.

Helmholtz-Gemeinschaft - репозитарії та журнали відкритого доступу, в яких вчені Гельмгольцівських інститутів фігурують редакторами. Тематика: енергія, земля та навколишнє середовище, здоров’я, ключові технології, структура матерії, авіація, космонавтика, транспорт.

HighWire Press - доступ до репозитарію HighWire Press - підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. 1269 журналів, 6,058,073 повнотекстових рецензованих статей у вільному інтернет доступі. 

Hindawi Publishing Journals видає більше 200 журналів відкритого доступу, що охоплюють широке коло академічних дисциплін (хімія, комп'ютерні науки, екологічні науки, інженерія, математика, медицина, фармакологія, фізика, сільське господарство, біологія, стоматологія, енергетика, науки про Землю, матеріалознавство, догляд, Neuroscience, суспільні науки, ветеринарія). Всі статті, опубліковані в журналах Hindawi загальнодоступні і розповсюджуватися згідно з Creative Commons License, яка дозволяє вільне використання, поширення та відтворення на будь-якому носії, за умови, що оригінальний твір правильно цитується. Журнали Hindawi індексуються та реферуються  в кількох провідних базах даних, в тому числі зокрема Science Citation Index (SCI) та Science Citation Index Expanded (SCIE), PubMed та PubMed Central, INSPEC, Zentralblatt MATH Database, Mathematical Reviews, Chemical Abstracts, Scopus.

Index Translationum - World Bibliography of Translation - бібліографічна база даних перекладів із всього світу, містить близько 2 млн. записів книжок 250 000 авторів з більш ніж 100 країн. Index Translationum - покажчик перекладів, який у 1932 році заснував Інститут з інтелектуального співробітництва Ліги Націй (до структури якого входить ЮНЕСКО). 

InTech (Books) - повнотекстовий доступ до 350 книг видавництва InTech з різних галузей науки та техніки (біологічні, комп’ютерні науки та інформаційні технології, науки про землю, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство) і медицини. 

InTech (Journals) - наукові журнали відкритого доступу: International Journal of Advanced Robotic Systems, Journal of Humanoids, International Journal of Engineering Business Management, The International Journal of Radio Frequency Identification & Wireless Sensor Networks, Journal of Humanoids та інші.

Internet Public Library - це організація публічних послуг та навчальне середовище, що започатковане University of Michigan School of Information та підтримується Drexel University's College of Information Science & Technology. Це 45000+ повнотекстових творів (художньої та нехудожньої літератури, довідкових видань), організованих за предметними колекціями та типами ресурсів.  

IOPscience - близько 70 журналів з галузей науки, техніки та медицини видавництва IOP Publishing (Institute of Physics, UK), доступні на платформі IOPscience. Актуальні номери журналів IOP (поточний місяць) - у відкритому доступі.

IREON - фаховий портал з міжнародних відносин та суміжних наук, створений у Німеччині. Поєднує можливості пошуку наукової літератури в бібліографічних базах даних World Affairs Online, PAIS, Бібліотека Friedrich-Ebert-Stiftung, WPSA, WAO-Угоди, Online Contents IBLK з частковим доступом до повних текстів через посилання на них. 

Journals4Free - портал журналів відкритого доступу з понад 7000+ назв академічних журналів! Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних.

LISTA - Library, Information Science & Technology Abstracts професійна база даних для бібліотечних та інформаційних працівників. База даних включає більше 600 повнотекстових журналів, книг, дослідницьких звітів, матеріалів конференцій з усіх проблем бібліотечної справи та інформаційних технологій. (ретроспектива з 1960-х років).

LitDok Ostmitteleuropa - бібліографічна база з історії Центрально-Східної Європи. Містить записи із монографій, журнальної літератури та колективних робіт (понад 600 000 записів). Бібліографія створена Гердер-Інститутом (Herder-Institute), Центром історичних досліджень Центральної та Східної Європи в Марбурзі.

MathSciNet - Mathematical Reviews on the Web - база даних забезпечує доступ до рецензій, рефератів та бібліографічних даних з математичних наук. MathSciNet Mathematical Reviews (AMS) є продовженням друкованого видання Mathematical Revievs.  База даних містить понад 2 мільйони статей з 400 журналів, а також прямі посиланнями на 1 млн. оригінальних статей. В Mathematical Reviews Database вносять щорічно на більш ніж 40 тисяч рецензій. 

NCBI - National Center for Biotechnology Information - бази даних Національного центру інформації з молекулярної біології (NCBI).  

OAIster - зведений каталог мільйонів записів, що полегшує вільний доступ до цифрових ресурсів. OAIster «збирає» описову інформацію (метадані) з колекції відкритого доступу по всьому світу, використовуючи OAI-PMH (the Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting). Сьогодні OAIster містить більше 25 мільйонів записів, представляючи цифрові ресурси більш ніж 1157 учасників. 

OAPEN - Open Access Publishing in European Networks - міжнародний проект відкритого доступу до монографій в галузі гумантарних та соціальних наук. Повні тексти в pdf форматі. OAPEN містить монографії  англійською, німецькою, італійською мовою, тощо. 

Open J-Gate - одна з найбільших світових баз даних відкритого доступу. Містить 4595 наукових журналів, 2487 з яких рецензовані, та більше 1 млн. журнальних статей.

Open Library  — проект некомерційної організації Internet Archive у співпраці зOpen Content Alliance, колекція нараховує більше 1 млн. оцифрованих книжок, запити необхідно робити латинською абеткою. Також з наданого Бостонською публічною бібліотекою списку книг можна вибрати таку, яка буде безкоштовно оцифрована. Internet Archiv підтримує також Million Book Project.

PANGAEA - інформаційна система архіву відкритого доступу Світового документаційного центру з наук про морське середовище (WDC-MARE), що ставить за мету збір, структурування та розповсюдження даних, які стосуються глобальних змін клімату Землі та проводить системні наукові дослідження в галузі навколишнього середовища, океанографії, морської геології і морської біології. WDC-MARE використовує інформаційну систему PANGAEA в якості свого довгострокового архіву та публікаційного блоку. Більша частина даних знаходиться у вільному доступі.

Persée - портал, на якому представлено колекцію французьких журналів в галузі гуманітарних та соціальних наук. Колекція містить повні тексти близько 90 тисяч статей та близько 14 тисяч аудіо-файлів (версій) статей з 72 найменувань періодичних видань, що охоплюють наступні дисципліни: філософія, антропологія, археологія, мистецтво, економіка, географія, історія, інформація, комунікації в галузі науки, юриспруденція, лінгвістика, література, політологія, психологія, соціологія. Архів деяких матеріалів, таких, як Bibliothèque de l'École des chartes. 

Perseus Digital Library - найбільша онлайнова база даних латинських та грецьких текстів і археологічних знахідок. Цифрова колекція містить 6.5 млн. грецьких текстів та 4 млн. латинських матеріалів; понад 64 тис. зображень та 3-D презентацій.
PLoS Journals - 8 журналів відкритого доступу Public Library of Science - неприбуткової організації науковців, дяльність якої направлена на створення наукової та медичної літератури для публічного відкритого доступу.

PolitPost – Weekly Digital e-Magazine - електронний журнал висвітлює актуальні новини про компанії та ринки в Україні, а також інформацію про ділові події. У ньому публікуються статті з питань економіки, фінансів та політики.

Project Gutenberg (Проект Гутенберг) — громадська (добровільна) ініціатива з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Є найстарішою універсальною електронною бібліотекою. Більшість одиниць цієї колекції є повні тексти книг, які знаходяться в суспільному надбанні. Проект намагається робити максимально вільний і довготривалий доступ до колекції, використовує відкриті формати даних, які можна використовувати на комп'ютерах різних типів. На початок 2013 року бібліотека містила більше 42,000 книг у вільному доступі, крім того доступні аудіокниги, музика і т.п. "Проект Гутенберг" має в багатьох країнах світу філії , які є незалежними організаціями і поділяють ті ж ідеали, дозволяє партнерам використовувати бренд "Project Gutenberg".

Publications and preprints of the School of Mathematics and Statistics - електронний архів публікацій та препринтів членів і колишніх членів Школи математики та статистики Університету Сідней. Наявні посилання на додаткову інформацію, що відносяться до окремого запису (наприклад, огляд, або повнотекстовий документ). 
PubMed - цифровий архів статей з біомедичних наук Національної Медичної Бібліотеки США.Проект з’явивися в кінці 1980-х рр., був і продовжує залишатися безкоштовним сервісом (хоча окремі журнали з періодом ембарго – тимчасово недоступні, від кількох місяців до півроку з моменту появи друкованого видання).

RePEc (Research Papers in Economics) - портал, компонентом якого є відкритий архів з економіки та суміжних дисциплін. RePEc надає доступ до баз даних, робочих документів, журнальних статей та програмних компонентів – найновіших напрацювань в галузі економіки та ін. дисциплін. Через портал доступі понад 1 000 000 компонентів, з них понад 875,000 знаходяться у відкритому доступі.

ROAR (Registry of Open Access Repositories) - портал, що уніфікує доступ до 1436 репозитаріїв з усього світу. Можливість пошуку: за географічною ознакою, за системою, яка архівує (програмне забезпечення), за типом змісту. Створений та підтримується University of Southampton (UK).

SAGE-Hindawi Access to Research – доступ до колекції журналів відкритого доступу, які публікуються видавцями SAGE Publications та Hindawi Publishing Corporation. Тематично - природничі науки, технології та медицина. Всі статті, опубліковані в SAGE-Hindawi журналах, представлені у відкритому доступі та розповсюджуються під ліцензією Creative Commons, яка дозволяє необмежене використання, розповсюдження та репродукування на будь-яких носіях з обов’язковим правильним цитуванням оригінальної роботи. 
ScienceDirect - понад 9 мільйонів статей з 2500 назв журналів відомого наукового видавництва Elsevier. Доступ до повних текстів  потребує передплати, але доступ до рефератів усіх статей та пошук - вільний.  Із питань замовлення конкретної статті – звертайтесь до координатора проекту у Вашому університеті >>
Science.gov - портал наукової інформації і науково-дослідних результатів федеральних інституцій та агенцій США. Станом на січень 2010 р. здійснює пошук у 40 наукових базах даних і 200 мільйонах сторінок наукової інформації за допомогою тільки одного запиту, а також відкриває доступ до більш ніж 2000 наукових веб-сайтів.
ScientificCommons.org - платформа, яка забезпечує вільний доступ до наукових робіт різноманітної тематики, опублікованих та розташованих в відкритих депозитаріях усього світу. ScientificCommons.org в даний час надає доступ до більш ніж 29 млн. публікацій із 1056 архівів 53 країн світу.   
Мета проекту полягає в тому, щоб структурувати великі масиви даних, забезпечити доступ до них, оперуючи централізованим інструментом пошуку.
ScientificCommons.org розроблений в рамках проекту в Інституті медіа та управління комунікаціями Університету Сент-Гален і підтримуються ним.

SPN (Social Psychology Network) - соціальна та навчальна мережа з психології. SPN включає більш 3500 Посилань для пошуку. На її сторінках розташовано більше 18 000 посилань на ресурси, пов'язані з психологією. Тут знайдете інформацію про організації, академічні установи, публікації, особистості (Directory of Professional Profiles), навчальні курси, програмне забезпечення, онлайн-дослідження та ін. веб-ресурси.

SSM (Simple Search Metadata in Open Archives Ukraine) -  Система пошуку у відкритих архівах України - гарвестер, розроблений Житомирським державним університетом імені Івана Франка. Надає можливість одночасного пошуку повнотекстової наукової інформації (статті, навчальні матеріали, презентації, розділи монографій та підручників, зображення тощо) у відкритих електронних архівах (репозитаріях)України, зареєстрованих також в міжнародних гарвестерах. Працює на основі протоколу OAI-PMH.  Станом на 25.11.2009 р. індексовано 21431 документів з  13 репозитаріїв України. Оновлення записів з архівів виконується щоденно.
Social Psychology Network (SPN) - найбільша соціальна мережа з психології. На її сторінках Ви можете знайти більше 5 000 посилань на ресурси, пов'язані із психологією.
Socionet - науково-освітня соціальна мережа з доступом до повних текстів наукових матеріалів (постпринтів та препринтів, книжок, робочих матеріалів, дисертацій тощо) за різними галузями знань. Переважна більшість матеріалів російською та англійською мовами.

Theses Canada Portal - загальнодоступні канадські дисертації за період 1998-2002 рр.

Trove - це відкритий проект Національної бібліотеки Австралії, який поєднує в собі різноманітні матеріали (книги, журнали, малюнки, світлини, газети, музику, відео, мапи, щоденники тощо) про Австралію і австралійців. Містить понад 239 000 000 австралійських та інших онлайнових ресурсів.

UNdata - система доступу до баз даних ООН, через єдину точку досяжні 32 бази. UNdata пропонує корисні сервіси, такі як профайли країн, розширений пошук та словники. Система UNdata містить бази даних, таблиці та глосарії, які вміщують більше 60 мільйонів записів, охоплюють широке коло тем, зокрема сільське господарство, освіту, зайнятість, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров'я, ВІЛ/СНІД, злочинність, Human Development, промисловість, інформаційні та комунікаційні технології, National Accounts, населення/біженці, туризм, торгівлю, а також Millennium Development Goals indicator.

United States Patent and Trademark Office - американські патенти за період 1790-1975 рр. Пошук за номерами патентів і Current US Classification.

Vascoda - інтернет-портал наукової та навчальної інформації, що веде до численних ресурсів академічних бібліотек та інформаційних установ національного значення в Німеччині. Пропонується  доступ до журнальних статей, книг та інших ресурсів високоякісної наукової інформації з джерел, які, зазвичай, не піддаються пошуку у відомих пошукових системах. Крім того, докладні описи колекції дають інформацію про тематичні портали, які беруть участь у цьому проекті, і джерела, які є їх частиною.  Пошук включає бібліотечні каталоги, тематичні спеціальні бази даних, а також списки і бюлетені Vascoda-партнерів.

World Bank Databases - бази даних Світового банку у вільному доступі:  World Development Indicators (WDI), Global Development Finance (GDF), Africa Development Indicators (ADI), Global Economic Monitor (GEM) та багатьох інших, раніше доступних лише за передплатою. Доступ надається до основних даних за 331 показником за країною, темою та галуззю, з 1960 р., є можливість завантажувати дані в Excel, CDS, XML та інших форматах. Теми: сільське господарство та розвиток сільських районів; інфраструктура; підвищення ефективності зовнішньої допомоги; працевлаштування та соціальний захист населення; економічна політика і зовнішня заборгованість; освіта; приватний сектор; енергетика та ін. галузі господарства; державний сектор; навколишнє середовище; наука і технології; фінансовий сектор; соціальний розвиток; охорона здоров'я; містобудування.

World Digital Library - Світова Цифрова Бібліотека (міжнародний проект, ініційований Бібліотекою Конгресу США) надає безкоштовний доступ до різних типів цифрових матеріалів 6 мовами, які представляють культуру різних країн світу.

World Public Library - глобальний ресурс, який дає доступ до класичних творів літератури, періодичних видань, бібліографічної інформації, довідкової  літератури тощо. За тематикою ресурс включає наступні колекції:  література (пригодницька, класична, драматична, детективна, дитяча, наукова), література  Єлизаветинської епохи, Середньовіччя, Відродження та 21 століття, фольклор, історія, гуманітарні науки,  поезія, політичні науки,   релігієзнавство,  наукова фантастика, біографістика, езотерика. Ресурс дає доступ до книг відомих світових академічних видавництв, електронних та аудіо-книг, коміксів та періодичних видань. Портал дає можливість завантажувати книги у pdf-форматі.

WorldWideScience.org - портал наукових ресурсів (60 баз даних з понад 60 країн світу).

 [30-10-2024 00:17:13] E_WARNING: Unknown(): open(/tmp/phpsess/sess_d22f42597ca99e24ec78c600972631cb, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in file Unknown at line 0
 [30-10-2024 00:17:13] E_WARNING: Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/phpsess) in file Unknown at line 0