Цікаві факти з історії створення компанії

Компанія Intel була заснована піонерами напівпровідників Робертом Нойсом та Гордоном Муром і спочатку, спочатку була відома тільки інженерам та технологам, завдяки вдалій рекламній кампаніі "Intel Inside", проведеній у 1990-х зробила її, та її процесори Pentium практично загальновживаними словами. Наприкінці 1990-х Інтел була однією з найбільших та найуспішніших компаній у світі, хоча жорстка конкуренція у напівпровідниковій індустрії з того часу не зменшується.


Штаб Intel у Санта Кларі

Інтел пройшла через декілька окремих етапів розвитку. Спочатку вона була відома завдяки транзисторам власного виробництва, а її головним продуктом був чіп статичної оперативної пам'яті (SRAM). Інтел росла протягом 1970-х розвиваючись та покращуючи виробничий процес та збільшуючи кількість продуктів, залишаючись лідером у виробництві пам'яті. Коли Інтел створила перший мікропроцесор у 1971, її головним продуктом поступово став чіп динамічної оперативної памяті (DRAM). Тим не менш, зростаюча конкуренція із японськими виробниками транзисторів у 1983 році привела до різкого падіння прибутковості ринку.

Тоді несподіваний успіх персонального комп'ютера від IBM запевнив тодішнього керівника Грова переорієнтуватись на мікропроцесори та змінити фундаментальні основи бізнес-моделі. Наприкінці 1980-х це рішення довело свою ефективність, і Інтел отримала 10-річний період безпрецедентного росту як провідний (та найприбутковіший) постачальник комп'ютерних комплектуючих. Після 2000 року, зростання через виробництво передових мікропроцесорах уповільнилось, та конкуренти відвоювали значну частину ринку, що зменшило домінуючі позиції Інтел.

На початку 2000-х тодішній голова Крег Баррет спробував розширити бізнес-зацікавлення компанії поза межами напівпровідників, але тільки деякі з цих напрямків врешті решт стали успішними. У 2005 та 2006, теперішній керівник Пол Оттеліні реорганізував компанію, спрямувавши її на ядро процесора та анонсував серію різких зменшень у розмірі робочої сили, що в кінцевому рахунку зменшить розмір компанії приблизно на 10 %.

У вересні 2006 Інтел мала близько 100 000 працівників та 200 філій по всьому світу. Її прибуток у 2005 році склав $38,8 мільйонів доларів.

Походження назви

Під час заснування Гордон Мур та Роберт Нойс хотіли назвати свою компанію "Moore Noyce". Ця назва звучала схоже на "more noise" (англ. більше галасу); непідходящу назву для компанії-виробника електроніки, оскільки шум зазвичай асоціюється з великими завадами.

За випадковим збігом обставин, на BBC йшов науково-фантастичний серіал A for Andromeda (1961) та його продовження The Andromeda Breakthrough (1962), у якому була згадка про загадкову транснаціональну компанію з назвою «Інтел», яка була задіяна в плані захопити контроль над потужним комп'ютером, зконструйованим на Землі, за наказом іншопланетян.


Человек, ставший эпохой
Крейг Барретт на протяжении последних двух десятилетий оставался движущей силой и лицом корпорации Intel.

Информационные технологии – мотор эволюции человечества
Недавно корпорация Intel объявила о создании в России новой должности – генерального директора по исследованиям и разработкам. Ее занял Камиль Исаев – физик по образованию, настоящий «интеловец», долгие годы работающий в корпорации на руководящих должностях.

INTEL: от песка до процессора
Человек научился создавать из песка замки, стекло и... компьютеры. Знаете ли вы, что «мозг» вашего ПК – процессор, – сделан из песка, точнее, его элемента – кремния (лат. silicium, англ. silicon)? Именно в честь него знаменитое место в американском штате Калифорния, где создаются компьютеры и программы, названо Кремниевой долиной (Silicon Valley).

Intel в Европе, на Ближнем востоке и в Африке: факты

Основанная в 1968 году компания Intel является мировым лидером на рынке полупроводниковых решений. Компания предлагает технологии, продукты и инициативы в неотступном преследовании принципов Закона Мура, к лучшему изменяя то, как люди работают и живут.