Новини технологій

Українські компанії вже впроваджують нову операційну систему Windows 7

  • 23.10.2009

    Корпорація Microsoft оголосила про всесвітній офіційний запуск нової операційної системи для персональних комп'ютерів – Windows 7 та серверної операційної системи Windows Server 2008 R2.

    Енергетична компанія ДТЕК першою серед великих українських компаній впроваджує Windows 7 та Windows Server 2008 R2 у рамках масштабного інфраструктурного проекту, який охоплює більше 20-ти підприємств, які розташовані у 4 областях України. У результаті докорінних змін у сфері інформаційних технологій компанія розраховує знизити загальну вартість володіння ІТ-інфраструктурою на 32%.

    ДТЕК – це вертикально інтегрована компанія, яка об’єднує підприємства з різноманітними виробничими та бізнес-процесами: від видобутку та збагачення вугілля до генерації й дистрибуції електроенергії. Розрізнені ІТ-системи на підприємствах перешкоджали вільному обміну інформацією й оперативному прийняттю рішень, а також вимагали значних витрат на їхнє обслуговування.

    Коментує Сергій Детюк, заступник директора із ІТ ДТЕК: «Стратегія розвитку ДТЕК на найближчі роки передбачає підвищення ефективності корпоративного управління, оптимізацію основних бізнес-процесів та впровадження нових технологій. Побудова нової ІТ-інфраструктури стала однією з ключових завдань Стратегії розвитку інформаційних технологій ДТЕК на 2009-2013 роки. В основу нової ІТ-системи було вирішено покласти новітні технології, доступні на ринку – Windows 7 та Windows Server 2008 R2».

    Створення централізованої ІТ-системи на базі останніх продуктів Microsoft дозволило ДТЕК вийти на новий рівень ефективності управління ІТ: значно скоротити витрати на обслуговування, забезпечити зручність і безпеку роботи з даними, підвищити продуктивність праці співробітників, а також підвищити енергоефективность – на різних підприємствах енергоспоживання було знижено від 3 до 12%. Консолідація серверних потужностей у результаті віртуалізації істотно знизила витрати на обладнання та обслуговування: економія лише на понад 100 фізичних серверах склала близько 375000 дол. США при одночасному зниженні потреби в приміщеннях та електроенергії. Нова інформаційна платформа забезпечила ДТЕК інструментами підвищення продуктивності співробітників, де б вони не перебували: в офісі, будинку, або у дорозі.

    «Компанія ДТЕК зробила ставку на новітні технології, ухваливши рішення однією з перших у світі перейти на Windows 7. ІТ-інфраструктура стала надійним базисом, що підтримає подальший розвиток бізнесу. Це яскравий приклад того, як технології Microsoft допомагають бізнесу підсилити свої конкурентні переваги», – стверджує Дмитро Шимків, генеральний директор компанії «Майкрософт Україна».

    Учасники програми Microsoft Software Assurance отримали доступ до нових операційних систем майже за два місяці до офіційного запуску, тому що в корпоративному сегменті процес переходу на нову інформаційну платформу – це тривалий багатоступінчастий процес. Сьогодні Windows 7 впроваджує декілька інноваційних українських компаній: Дельта Банк, Укрсоцбанк, Єнакіївський металургійний завод, «Метінвест Холдинг», корпорація «ІСД». Microsoft надає корпоративним замовникам цілу низку інструментів для організації плавного переходу на нові оперативний системи з мінімальними витратами. Дані ресурси доступні в рамках клієнтських програм на сайті Microsoft TechNet та через партнерів Microsoft.

    Партнери були задіяні у розробці нової ОС на самих ранніх стадіях. Завдяки цьому Windows 7 сумісна із широким спектром апаратного та програмного забезпечення. За прогнозами аналітичного агентства IDC, на кожний долар, зароблений Microsoft з моменту запуску нової ОС у жовтні до кінця 2009 року, екосистема Microsoft отримає дохід у розмірі $18.52. У цей період, за прогнозами IDC, партнери Microsoft реалізують продуктів та послуг на суму 320 мільярдів дол. США. Таким чином, інновації можуть стати каталізатором позитивних змін в економіці.

    Windows 7 та Windows Server 2008 R2 для корпоративних користувачів

    Операційна система Windows 7 створена з урахуванням побажань мільйонів користувачів з усього світу. Велику увагу у своїх коментарях корпоративні користувачі приділяли питанням продуктивності та мобільності співробітників. Багато нововведень Windows 7 націлені саме на ці аспекти:

    • Швидкий і простий доступ до інформації досягається за допомогою пошуку Windows, списків переходів (Jump Lists), панелі завдань із можливістю попереднього перегляду, яка настроюється. Документи можна групувати за типами у бібліотеки, незалежно від їхнього розташування на комп'ютері, або навіть на декількох комп'ютерах у мережі.
    • Швидкість та зручність роботи: покращена навігація і модернізований інтерфейс користувача забезпечують швидкий та легкий доступ до найбільш затребуваних функцій. Aero Snap, Aero Peek, Aero Shake допомагають комфортно працювати з більшою кількістю відкритих вікон, швидко орієнтуватися й пересуватися між ними.
    • Всі необхідні для мобільної роботи пристрої та налаштування зібрані в єдиному Windows Mobility Center. Значно полегшилася синхронізація інформації між домашніми та офісними комп'ютерами й портативними пристроями. Енергозберігаючі технології дозволяють портативним комп'ютерам довше працювати від батареї. А завдяки функції друку з урахуванням розташування у мережі (Location-Aware Printing), документи автоматично відправляються на друк на правильний принтер, залежно від того, працює людина вдома або в офісі.
    • Віддалена робота: функція Remote Desktop Host дозволяє отримати доступ до файлів на комп'ютері на віддалі, наприклад до робочого ПК із дому.

    При спільному впровадженні Windows Server 2008 R2 та Windows 7 доступна низка функцій, які значно спрощують управління ІТ-системами в організаціях з географічно розділеною структурою та підтримують мобільну роботу співробітників. Наприклад, DirectAccess – можливість легкого настроювання безпечного віддаленого доступу до ресурсів корпоративної мережі, або Branch Cache – функція оптимізації роботи мережі між центральним офісом та філіями.

    Додаткову інформацію про Windows 7 можна отримати за адресою www.microsoft.ua/windows. Інформація про Windows Server 2008 R2 доступна за посиланням www.microsoft.ru/windowsserver2008.

    Про корпорацію Microsoft

    Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

    З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.

    Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: http://www.microsoft.ua/.

    Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.

Поділитися: