Новини технологій

Міністерства, наука, ВНЗ, промислові та ІТ-компанії розробляють шляхи підвищення конкурентоздатності економіки України

  • 23.12.2009

    Міністерство промислової політики України, Міністерство освіти і науки (МОН) України та Український науковий центр розвитку інформаційних технологій (УкрНЦ РІТ) МОН України провели 9-10 грудня у Києві науково-практичну конференцію «Інформаційні технології - інструмент підвищення конкурентоздатності підприємств». Українську промисловість представляли крупні підприємства з різних секторів економіки. Генеральними партнерами конференції виступили компанія SAP Ukraine та корпорація «Інформаційні технології», стратегічним партнером - «1С Україна», технологічним партнером – представництво Oracle в Україні, партнерами - СофтПро, «Софт-Рейтинг Консалт», Центр Знань, «Борлас Україна».

    На відкритті конференції від її организаторів учасникам було передано вітальне слово Сергія Грищенка, доктора техн. наук, заступника Міністра промислової політики України Максима Стріхи. Oлексій Ноговіцин, доктор техн. наук, директор Департаменту науково-технічного забезпечення та енергоефективності промисловості Міністерства промислової політики України, висвітлив стан промислових підприємств та шляхи проведення науково-технічної політики Міністерства. Валерій Поліщук, канд. техн. наук, директор УкрНЦ РІТ, у своїй оглядовій доповіді проінформував учасників про результати обстеження промислових підприємств України. Це дослідження охоплювало широкий спектр метрик. Зокрема, анкетувався рівень зрілості бізнес-процесів та ІТ-інфраструктур, види системного та прикладного програмного забезпечення, склад кадрового забезпечення, рівень менеджменту в ІТ-проектах. Результати досліджень, зведені в інформативні діаграми, дають чітке уявлення про той потенціал автоматизації, який сьогодні мають українські підприємства.
     
    Захід відбувався в приміщенні Мінпромполітики. Формат, місце проведення, склад учасників і цілі конференції істотно відрізняють її від комерційних конференцій. У перший день підприємства розповідали про свої досягнення та проблеми, пов'язані з автоматизацією, на другий день виробники програмного забезпечення та їх партнери представили сучасні рішення з автоматизації бізнесу. На конференції обговорювалась державна науково-технічна політика в сфері розвитку АСУ на українських підприємствах. Присутні на конференції представники промислових підприємств, ІТ-компаній, наукових установ і ВНЗ змогли взяти участь в обговоренні цієї політики та надати свої пропозиції. По суті, конференцію можна вважати за останні роки першою нарадою в Мінпромполітики, на якій представники держорганів, промислових та ІТ-компаній, наукових установ і ВНЗ спільно обговорювали можливості та перспективи автоматизації українських підприємств, шукали шляхи стимулювання розвитку автоматизації в українській промисловості.

    Представники Мінпромполітики та УкрНЦ РІТ, вивчивши та узагальнивши інформацію, що прозвучала в доповідях,  а також взявши до уваги пропозиції учасників конференції, виробили рішення конференції. У ньому йдеться, зокрема, про створення Ради з інформатизації підприємств, централізоване придбання ліцензій на ПЗ для підприємств Мінпромполітики, про организацію обміну досвідом у вигляді семінарів, круглих столів, про вироблення мотивації з впровадження сучасних ІТ-рішень.

Поділитися: