Новини технологій

МТС допоможе у створенні публічних hitech-бібліотек

  • 01.10.2010
    Оператор мобільного зв'язку «МТС Україна», 100%-ва дочірня компанія ВАТ «Мобільні ТелеСистеми», оголосив про старт ініціативи з підключення до мобільного інтернету низки українських публічних бібліотек. Цей проект проводиться в рамках програми «Бібліоміст», що фінансується фундацією Білла та Мелінди Гейтс і  впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

    До кінця 2010 року МТС забезпечить бездротовим швидкісним інтернет-доступом на базі послуги «МТС Коннект 3G» двадцять міських, районних та сільських бібліотек по всій території України, в яких ускладнене або неможливе підключення до провідного інтернету. Така ініціатива з'явилася завдяки приєднанню МТС до загальнонаціональної програми «Бібліоміст», яка забезпечує українські бібліотеки сучасними технологіями та навчанням для працівників..

    «Бібліоміст» – це частина міжнародної ініціативи «Глобальні бібліотеки», яку фінансує благодійна фундація Білла та Мелінди Гейтс. Програма працює в 10 країнах світу, в тому числі  у Мексиці, Польщі, Румунії, В'єтнамі та Чилі. В Україні реалізацією програми займається Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

    «Ми раді, що українське суспільство в цілому зрозуміло важливість модернізації публічних бібліотек, щоб ті змогли забезпечувати населення найактуальнішою інформацією. Центральні, місцеві органи влади та громадянське суспільство вже підтримують розвиток бібліотек в Україні, а тепер до наших зусиль приєднується і приватний сектор. МТС вже давно працює над розвитком двох важливих суспільних сфер – освіти і медичного обслуговування, тому цілком логічним виглядає їх наступний крок з надання допомоги в розвитку іншої життєво важливої соціальної сфери – публічних бібліотек», – відзначив Матей Новак, директор програми «Бібліоміст».

    «З досвіду проведення соціального проекту «Інтернет від МТС у школи» ми знаємо, що для багатьох людей, які проживають далеко від міст, послуга «МТС Коннект 3G» є єдиною можливістю отримання бездротового швидкісного доступу до корисної та актуальної інформації, що міститься в Мережі. Необхідність в інтернет-доступі є і у важливих для суспільства установ, таких як, наприклад, школи, бібліотеки, лікарні. А оскільки через віддаленість міської інфраструктури не в кожного з них є можливість провести дротовий інтернет, ми пропонуємо їм прекрасну альтернативу у вигляді нашого широкосмугового бездротового сервісу», – зазначила Вікторія Рубан, начальник відділу зв'язків з громадськістю «МТС Україна».

    Першими в черзі на підключення до бездротового інтернету від МТС стали п'ять українських бібліотек, які перемогли в конкурсі програми «Бібліоміст» «Сучасна бібліотека йде в люди». Для участі в конкурсі персонал бібліотек повинен був надати власний проект з використання інформаційних технологій та інтернету у своїй роботі. Бібліотеки-переможці вже найближчим часом отримають комплекти ноутбуків і модемів «МТС Коннект 3G».

    Список переможців:

    • Городенківська центральна районна бібліотека ім Л. Мартовича, м. Городенка, Івано-Франківська обл.;
    • Публічно-шкільна бібліотека с. Студянка, Рівненська обл.;
    • Міська спеціалізована молодіжна бібліотека «Молода гвардія», м. Київ;
    • Тульчинська районна централізована бібліотечна система, м. Тульчин, Вінницька обл.;
    • Судакська центральна міська бібліотека ім. В. Рикова, м. Судак, АР Крим.

    До кінця року МТС проведе «інтернетизацію»  низки інших бібліотек в Черкаській, Львівській, Сумській областях та в АР Крим.

    Доступ бібліотек до глобальної мережі буде забезпечений за допомогою сервісу «МТС Коннект 3G», який на сьогоднішній день доступний абонентам МТС у більш ніж  200 містах і населених пунктах по всій Україні.

    Технологія CDMA2000 1x EV-DO Rev A, що лежить в основі сервісу «МТС Коннект 3G», забезпечує швидкий і мобільний доступ до мережі інтернет, можливість завжди бути на зв'язку і вільно пересуватися по всій території, де є покриття мережі, без втрати з'єднання. «МТС Коннект 3G» забезпечує передачу даних на швидкості до 1,8 Мбіт/с та завантаження даних – до 3,1 Мбіт/с.

Поділитися: