Новини технологій

Підсумки розвитку мережі «МТС Україна» у 2010 році

  • 14.01.2011

    Оператор мобільного зв'язку «МТС Україна», 100%-ва дочірня компанія ВАТ «Мобільні ТелеСистеми», оголошує підсумки розвитку мережі в 2010 році і повідомляє про те, що компанія минулого року значно збільшила ємність і розширила покриття мережі по всій території України.

    У період з 1 січня по 31 грудня 2010 року «МТС Україна» у рамках програми з поліпшення якості зв'язку та розширення зони радіопокриття мережі встановила і ввела в експлуатацію 245 нових базових станцій. 72 з них запущені в населених пунктах, де раніше не було покриття мережі МТС.

    Збільшення ємності існуючої мережі проводиться як шляхом будівництва нових, так і шляхом розширення діючих базових станцій. За звітний період було збудовано та введено в дію 66 додаткових стійок базових станцій, які покращили якість зв'язку у густонаселених регіонах України.

    Найбільшу кількість базових станцій встановлено в Центральній (35% від загальної кількості) та Північної частині України (15%). Лідером за кількістю встановлених базових станцій є Київська область (27%), АР Крим (9%) і Дніпропетровська область (8%).

    У 2010 році на всій території України пройшли заходи з поліпшення основних показників якості та утриманню їх на високому рівні. Особливу увагу було приділено тим регіонам, де «МТС Україна» має найбільшу частку абонентів. Зокрема, це Східна і Північна Україна, АР Крим, Чернівецька та Запорізька область, а також Київ. У цих регіонах отримані наступні результати: зниження рівня обривів на 16%, підвищення рівня успішності встановлення з'єднань у середньому на 3%, підвищення рівня успішності хендоверів на 25-30%.

    Магістральна транспортна мережа

    У 2010 році підвищена надійність магістральної транспортної мережі. Побудовано новий лінійний тракт Київ-Коростень-Житомир між вузлами мережі, який підвищив загальну її пропускну здатність. Розширено точки вводу/виводу оптичних каналів STM-16/64, Gigabit Ethernet, 10GE за рахунок реконфігурації лінійних оптичних підсилювачів DWDM у переналаштовуючі вузли введення/виведення оптичних каналів у Білій Церкві і Мукачевому. Дане рішення дозволяє організовувати віртуальні приватні мережі Ethernet L2 VLL/VPN, що дозволяють об'єднувати офіси або філії клієнта за допомогою інтерфейсів Ethernet.

    «МТС Україна» спільно з компанією Huawei успішно завершили тестування нового рішення для магістральних мереж оператора, побудованого на базі обладнання DWDM. Оператор досяг рекордної для України швидкості передачі даних - 40 Гбіт/с на одній хвилі, що дозволило реалізувати сумарну пропускну здатність 1600 Гбіт/с (в одній парі волокон - 40 хвиль). На сьогоднішній день отриманий результат є абсолютним рекордом для Україні. До того ж, даний експеримент - це єдиний проект такого роду, реалізований на території країни.

    Підсистема базових станцій

    У 2010 році реалізовано проект з переходу на нову версію програмного забезпечення та заміни всіх контролерів базових станцій старого типу G2 на контролери нового - MX у Кримському, Дніпровському та Південному територіальних управліннях (ТУ). Нові контролери забезпечують більш високу ємність, менш габаритні і споживають менше енергії. Проект дозволив скоротити загальне число контролерів при тій же ємності мережі, скоротивши витрати на обслуговування (оренда майданчиків, витрати електроенергії та ін.).

    У кінці 2010 року в мережу успішно інтегровано обладнання eTRAU, яке відповідає за керування швидкістю передачі даних між підсистемою базових станцій і підсистемою комутації. Так у Західному і Північному ТУ були запущені три стійки eTRAU, а вже до 30 грудня 2010 року виконано перенесення трафіку на них. Саме це дозволило зняти перевантаження з транкових груп і витримати зростання трафіку на мережі у новорічні свята 2010-2011 років. До кінця січня поточного року будуть встановлені і запущені ще три стійки eTRAU в Східному ТУ.

    Крім цього була проведена значна оптимізація радіоресурсу мережі, що забезпечило її готовність до зростання трафіку, зберігши при цьому високу якість всіх сервісів.

    У середньому по територіальним управлінням компанії ємність підсистеми базових станцій збільшилася в півтора рази, що дозволяє підключати нові прийомопередавачі без закупівлі додаткового обладнання.

    Підсистема комутації

    У минулому році «МТС Україна» ввела в експлуатацію на своїй мережі обладнання Huawei нового покоління NGN. Воно побудоване за принципом розподіленої архітектури, коли задача встановлення з'єднання і завдання управління встановленням з'єднання виконуються окремими пристроями. Під управлінням одного пристрою можуть працювати кілька десятків пристроїв комутації, що в результаті дає величезну економію часу і витрат при розвитку та модернізації телекомунікаційної мережі. Це вигідно не тільки оператору, але й абоненту, який може активувати нові послуги в значно швидші терміни.

    У перспективі, при повному переході на обладнання NGN, оператор зможе забезпечувати ще більш високу надійність надання послуг, а також здійснити плавний перехід на мережі зв'язку нового покоління.

    Dense Wave Division Multiplexing - сучасна технологія передачі та ущільнення в одному оптоволокні декількох оптичних сигналів з різними довжинами хвиль

    Transcoding Rate Adapter Unit - транскодер (TRAU нового покоління виробництва Siemens). Швидкість передачі інформації в підсистемі базових станцій дорівнює 16 кбіт/с, а в підсистемі комутації - 64 кбіт/с. Таким чином, основне завдання транскодера перетворювати швидкість з 16 кбіт/с в 64 кбіт/с, і навпаки.

    Next Generation Network - мультисервісна мережа зв'язку, ядром якої є опорна IP-мережа, що підтримує повну або часткову інтеграцію послуг передачі мови, даних і мультимедіа. Реалізує принцип конвергенції послуг електрозв'язку.

Поділитися: