Новини технологій

Безпека дітей в інтернеті: академічний підхід МТС

  • 08.02.2011

    Оператор мобільного зв'язку «МТС Україна», 100%-ва дочірня компанія ВАТ «Мобільні ТелеСистеми» та Одеська національна академія зв'язку (ОНАЗ) ім. О.С. Попова оголошують про старт спільного всеукраїнського проекту щодо впровадження безпечного інтернет-доступу в ряді українських шкіл.

    У 2011 році в рамках спільної ініціативи «МТС Україна» та Одеська національна академія зв'язку ім. О.С. Попова забезпечать 50 дитячих навчальних закладів системою обмеження доступу до нецільових ресурсів інтернету, завданням якої є захист юних користувачів від небезпечного і аморального контенту. Дата 8 лютого була обрана для старту проекту не даремно, адже сьогодні – День безпечного інтернету[1].

    Нова ініціатива є розвитком проекту «Мобільний Інтернет від МТС в школи», в ході якого МТС вже надала широкосмуговий швидкісний доступ в інтернет дитячим навчальним закладам, які знаходяться переважно в передмістях і сільських районах, де недоступне дротове підключення. Разом з технічним оснащенням шкіл системою фільтрації небезпечного контенту, МТС проведе в школах уроки з навчання школярів відповідальному користуванню онлайн-технологіями.

    Система обмеження доступу до нецільових ресурсів інтернету – розробка Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова. Ця система в рамках проекту «Мобільний Інтернет від МТС у школи» в якості пілотної ініціативи була встановлена в дев'яти навчальних закладах Одеси, Миколаєва та Херсона. Ефективність даної системи була протестована протягом перших навчальних місяців вчителями шкіл і фахівцями Академії, а також фахівцями інформаційної безпеки МТС.

    «Завдяки підтримці компанії МТС, на наступному кроці ми плануємо не просто збільшити кількість шкіл, які підключені до нашої системи обмеження доступу, а й провести вдосконалення самої системи. Так, наприклад, на базі обчислювальної техніки, задіяної для фільтрації, планується запустити ряд програмних продуктів, спрямованих на вдосконалення навчального процесу: платформу для розміщення електронних підручників, шкільний сервер електронної пошти та інші корисні для школярів та вчителів додатки», – зазначив ректор Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України Петро Петрович Воробієнко.

    «Співпрацю з Одеською академією зв'язку, а саме застосування розробленої академією системи фільтрації нецільового контенту, ми розглядаємо як один з інструментів вирішення проблеми безпеки дітей в інтернеті, яка з розвитком телеком-технологій стає все більш актуальною. І разом з цим ми раді підтримати науковий потенціал одеських вчених, розробка яких завдяки нашому спільному проекту отримає більш широке поширення і розвиток», – зазначила начальник відділу зв'язків з громадськістю «МТС Україна», Вікторія Рубан.


    1- День безпечного інтернету – ідея святкування належить Єврокомісії. День безпечного інтернету щорічно відзначається у другий вівторок лютого, починаючи з 2004 року. Його мета – популяризація більш безпечного і відповідального користування онлайн-технологіями та мобільними телефонами, особливо серед дітей та підлітків у всьому світі.

Поділитися: