Оператор мобільного зв'язку «МТС Україна», 100%-ва дочірня компанія ВАТ «Мобільні ТелеСистеми», виступив генеральним спонсором VII Міжнародної конференції «Телемедицина - Досвід@Перспективи», на якій звітував по національному проекту «Мобільна медицина».
Міжнародна конференція «Телемедицина - Досвід@Перспективи» проводилася у Донецьку вже всьоме. Її організаторами виступили Асоціація розвитку української телемедицини та електронної охорони здоров'я (АРУТЕОЗ), НДІ травматології та ортопедії Донецького національного медичного університету ім.М.Горького, Головне управління охороною здоров'я Донецької обласної держадміністрації і Донецький національний медичний університет ім.М.Горького.
Програма конференції була однією з найбільш насичених за останні роки. Понад 150 лікарів, керівників охорони здоров'я, представників індустрії та бізнесу з 10 областей України та інших країн світу - Канади, Швейцарії, Туреччини та Росії взяли участь у пленарних засіданнях секцій «Клінічна телемедицина», «Електронна охорона здоров'я» та «Електронний медичний документообіг». А однією з головних тем конференції став спільний проект «МТС Україна», Міністерства охорони здоров'я України та ООН - «Мобільна медицина» - проект будівництва загальнонаціональної української телемедичної мережі.
Будучи одним з лідерів у сегменті конвергентних послуг, «МТС Україна» має великий досвід будівництва «під ключ» віртуальних приватних мереж. При будівництві телемедичної мережі оператор забезпечив повний цикл робіт: проектування, комутація, будівництво та обслуговування «останньої милі», що сполучає вузлові точки в Києві, Донецьку та Ужгороді з оптоволоконної транзитною мережею МТС протяжністю понад 30 тис. км. На сьогоднішній день це одна з найбільших українських мереж волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ) в Україні.
Завдяки успішній реалізації пілотного проекту «Мобільна медицина», в Україні стали доступні найсучасніші технології: передача діагностичних даних в онлайн-режимі, організація своєчасних інтерактивних консультацій профільних спеціалістів та онлайн-консиліумів лікарів, участь фахівців у профільних конференціях без відриву від робочого місця.
«Протягом півтора року - з жовтня 2009 року - в Україні ведуться роботи зі створення телемедичної мережі в рамках проекту «Мобільна медицина», який охоплює міністерство охорони здоров'я, обласні управління охороною здоров'я і великі лікувально-профілактичні установи. Наш початковий проект, виконаний в рекордні терміни, зв'язав Київську, Донецьку та Закарпатську області, однак за останні місяці до мережі активно підключаються і інші регіони - останнім приєднався Крим. На даний момент регулярно проводяться різні адміністративні, навчальні та клінічні відеоконференції, віддалено консультують пацієнтів зі складними захворюваннями, часом навіть до цього процесу підключається іноземні фахівці. І, звичайно ж, слід відзначити унікальність даної телемедичної мережі для країн СНД - вперше телемедичні технології настільки масштабно і професійно використовуються в процесі організації і управління системою охорони здоров'я», - розповідає Сергій Шейка, директор Східного територіального управління «МТС Україна».
«Цього року ми попрацювали на славу: в рамках конференції провели не тільки пленарні засідання, але і IV Всеукраїнський сателітний симпозіум «Ургентна дистанційна ЕКГ-діагностика», і V Асамблею АРУТЕОЗ. Але справді унікальною ця конференція стала тому, що ми вперше на професійному рівні провели післядипломне навчання українських лікарів і керівників охорони здоров'я навичкам організації та використання телемедицини. Причому курс тематичного удосконалення «Електронний менеджмент в охороні здоров'я - телемедицина та інші інформаційні технології» читали не тільки під час конференції. Вперше в українських лікарів з'явилася можливість пройти професійне навчання в дистанційному режимі - до 29 березня цього року», - резюмував доктор медичних наук Антон Владзімірський, організатор і ідеолог конференції «Телемедицина - Досвід@Перспективи».