Журі національного фіналу визнало кращим проект команди з Одеси, спрямований на вирішення проблеми навчання і розвитку сліпоглухих людей.
Журі національного фіналу конкурсу Microsoft для студентів Imagine Cup назвало команду, яка поїде на всесвітній фінал конкурсу в Нью-Йорк і буде змагатися у номінації «Розробка програмних проектів» з командами інших країн. Нею стала команда студентів з Одеси, яка розробила проект DashPoint. Це програмно-апаратний комплекс, який дозволяє сліпоглухим людям навчатися, читати книги, спілкуватися в соціальних мережах.
Рішення полягає в тому, що на комп'ютер встановлюється спеціальне програмне забезпечення, до нього підключається контролер, на який за допомогою вібрації передається інформація абеткою Брайля. Будь-яка інформація, яка знаходиться на комп'ютері або в Інтернеті, перетворюється у вібросигнали, і людина, тримаючи руку на контролері, може розпізнавати букви і слова. Так можна читати тексти, навчатися і навіть спілкуватися через службу обміну повідомленнями. Рішення також може працювати на смартфонах і не вимагає додаткового контролера. Крім цього, воно може бути інтегроване в існуючі служби миттєвих повідомлень.
За словами капітана команди Дмитра Городницького, проект не має аналогів у світі, а інші існуючі рішення, зокрема, принтери для друку книг абеткою Брайля, дуже дорогі. Команда запропонувала кілька варіантів просування свого рішення і навіть сформувала цінову політику. За умови серійного виробництва програмне забезпечення разом з контролером може коштувати близько $40.
«Ми вдячні Microsoft за конкурс Imagine Cup. Для нас це унікальний шанс представити свою ідею. Наша ідея інноваційна, вона допомагає людям, і ми хочемо її показати світові. Ми налаштовані тільки на перемогу», - зазначив Дмитро.
Усього у фіналі національного конкурсу були представлені 10 проектів, презентація і захист яких тривала більше 5 годин. За словами члена журі Олександра Кардакова, найсерйозніша конкуренція розгорнулася за 2, 3 і 4 місце, оскільки проекти виявилися однаково сильними. Всі три команди - Antares, ChildLight та Red One - були нагороджені телефонами HTC Mozart, що працюють на Windows Phone, від мобільного партнера - компанії HTC. Більш детально про проекти - на сайті конкурсу, а також на сторінці «Майкрософт Україна» у Facebook.
«Мене дуже вразив рівень проектів, представлених на фіналі. Деякі з них за невеликого доопрацювання можуть бути реалізовані в Україні. Мета Imagine Cup - допомогти молодим людям реалізувати себе. І якщо у команди є хороша ідея, вона може в партнерстві з українськими компаніями, які мають необхідні ресурси, створити продукт або рішення і вивести його на ринок. Ми в свою чергу можемо допомогти у просуванні такого продукту», - зазначив Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна».
Оцінювало проекти з точки зору їхньої інноваційності та бізнес-перспектив компетентне журі, яке складалося з лідерів ІТ-сфери, представників бізнесу та міжнародних експертів: Андрій Асташов, директор підрозділу Персональних Комп'ютерних Систем Hewlett Packard в Україні; Петра Борош, керівник академічних програм Microsoft у Центральній та Східній Європі; Денис Довгополий, партнер BayView Innovations, засновник інкубатора GrowthUp і спільноти Startup Crash Test; Олександр Кардаков, голова наглядової ради компанії «Октава Капітал», засновник компаній «Інком» і «Датагруп»; Михайло Лаптєв, керівник проекту «Компьютерное обозрение»; Вікторія Тігіпко, керуючий директор і співзасновник венчурного фонду TA Venture.
У заході також взяв участь Володимир Семиноженко, голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації. За його словами, агентство готове розглядати підтримку в Україні інноваційних проектів, представлених на конкурсі.
Команда переможців дорогою в Нью-Йорк зможе попрацювати на ноутбуках HP, подарованих генеральним спонсором національного фіналу Imagine Cup.
«Журі обрало команду, яка показала найбільш інноваційний проект. Ми віримо, що він гідно представить Україну на всесвітньому фіналі конкурсу Microsoft Imagine Cup. Ноутбуки HP Envy, які отримала як приз команда переможців, втілюють прогресивний, інноваційний підхід у технологіях і допоможуть молодим людям продовжувати працювати у правильному напрямку і розвивати свій проект», - зазначив Андрій Асташов, директор підрозділу персональних комп'ютерних систем Hewlett Packard в Україні.
У спеціальній номінації від компанії ДТЕК за кращий екологічний проект перемогла команда Green Dice, яка запропонувала програму для контролю за рівнем забруднення річок і його зниженням. Використання такої програми покликане поліпшити якість питної води у великих містах.
Партнерами національного фіналу Imagine Cup також виступили:
-
Книжковий партнер - bhv
-
Освіжаючий партнер - Coca Cola
-
Здоровий партнер - Danone
-
Інноваційний партнер - Freshtel
У середині липня в Нью-Йорку розгорнеться конкуренція за перемогу в найбільш масштабному всесвітньому студентському конкурсі Imagine Cup. Україна зайняла 7-е місце в світі за кількістю заявок на участь у конкурсі - понад 6,3 тис. У наступний раунд всесвітнього онлайн-відбору пройшло 43 учасника з України, або 19 команд, які змагатимуться у 4 номінаціях. У разі відбору українських команд в цих номінаціях вони також будуть представляти Україну в Нью-Йорку разом з командою Dash Point.
Про корпорацію Microsoft
Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.
З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft:
http://www.microsoft.ua/.
Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.