9 липня 2013 року в Київському креативному просторі «Часопис», за ініціативою компанії Intel відбулася дискусія «Технології в освіті: ключові ініціативи і тренди». У ході зустрічі були представлені останні тенденції та технологічні новинки у сфері освіти України. Мета зустрічі – показати існуючі технологічні можливості у сфері освіти і прискорити пошук шляхів до їх впровадження і вдосконалення.
В обговоренні взяли участь представники компанії Intel; Наталія Гущина, начальник відділу інноваційних та інформаційних технологій відділення стратегії розвитку науки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України; експерти в галузі розробки пристроїв і технологій для сфери освіти в Україні: Олег Науменко, CVO компанії Senkatel, та Валентин Рогоза, керівник науково-методичного відділу видавництва «Розумники». Також учасниками обговорення були вчителі, які використовують на практиці освітні програми Intel.
Тетяна Нанаєва, директор освітніх програм Intel в Україні, регіональний менеджер з корпоративних питань Intel в країнах СНД про глобальні тренди та ініціативи Intel: «Компанія Intel протягом 15 років ініціює та підтримує освітні проекти, пов’язані з впровадженням технологій у процес навчання у всьому світі. В Україні, починаючи з 2003 року, успішно запущені деякі з них:
- програма Intel «Навчання для майбутнього» («Intel Teach»);
- програма Intel «Шлях до успіху» («Intel Learn»);
- програма Intel ISEF (International Science and Engineering Fair);
- проект «1 учень – 1 комп’ютер».
Всі освітні проекти компанії спрямовані на розвиток талантів, які і будуть створювати нові технології та інновації»
Наталія Гущина, начальник відділу інноваційних та інформаційних технологій відділення стратегії розвитку освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України про зміни в освіті в Україні: «Освіта XXI століття повинна навчити людину досягати успіху в житті, і для цього необхідно змінити сам зміст освіти, його форми і методи. Ми вдячні компанії Intel за інноваційні освітні програми, які, завдяки інформаційно-комп’ютерним технологіям, зможуть змінити саму суть освіти».
Наталія Саражинська, вчитель інформатики Білоцерківської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням інформаційних технологій
№ 12 про потреби сучасних учнів: «На відміну від попередніх поколінь, учень сьогодні потребує «путівника» по світу знань, адже він може сам знаходити всю необхідну інформацію і відмінно володіє базовим знанням інформаційних технологій. За допомогою спеціального ноутбука, розробленого спеціально для учнів Classmate PC від компанії Intel навчання стає інтерактивним (віртуальні класи, лабораторії та навчальні ігри) та мультимедійним, з взаємодією по мережі між усіма учнями і вчителем. Навчання з його допомогою дійсно інноваційне: персоналізоване, з різнорівневим контентом і за активної участі учнів в освітньому процесі».
Відеозвіт заходу