Новини програми в Україні

Національний етап Intel-ЕкоУкраїна, конкурсу наукових робіт учнів старших класів завершено! Оголошено переможців!

  • 04.03.2008

    Переможці національного етапу Intel-ЕкоУкраїна конкурсу наукових робіт учнів старших класів представлятимуть Україну на всесвітньому фіналі Intel ISEF 2008 (International Science and Engineering Fair) в Атланті (штат Джорджія, США)

    Міжнародний конкурс науково-технічної творчості школярів Intel® International Science and Engineering Fair (скорочено Intel® ISEF) - одна з найбільших міжнародних освітніх ініціатив всесвітньовідомої корпорації Intel.

    Щороку більш ніж 1500 учасників конкурсу, кращих молодих вчених і винахідників світу з понад 50 країн, демонструють найсучасніші наукові проекти, обмінюються ідеями і виборюють численні призи та стипендії.

    Призовий фонд конкурсу постійно зростає; у 2007 р. він складав понад 4 мільйони доларів США. 59-й всесвітній фінал Intel ISEF 2008 відбудеться 11-16 травня 2008 року в м. Атланта (штат Джорджія, США).


    Україна вперше виступила повноправною країною-учасницею Intel ISEF у 2004 році, після афіліації національного конкурсу під назвою Intel-ЕкоУкраїна.

    Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України у 2004-2008 рр. виступає у ролі установи-організатора конкурсу в Україні, як позашкільна установа, що проводить навчально-виховну, методичну й науково-дослідну роботу в галузі біологічної, екологічної, аграрної освіти учнівської молоді.

    Всеукраїнський конкурс Intel-ЕкоУкраїна 2008 (національний етап Міжнародного конкурсу Intel ISEF - International Science and Engineering Fair) був проведений 29 лютого - 2 березня 2008 року в м. Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за сприяння Міністерства та компанії Intel.

    У національному фіналі взяли участь 133 молодих науковців, які представили 110 дослідницьких проектів з десяти тематичних категорій. Учасниками конкурсу стали учні 9-11 класів, у тому числі переможці обласних та національних науково-дослідницьких конкурсів (Мала академія наук, "Екософт", Всеукраїнський конкурс юних раціоналізаторів та винахідників "Природа - людина - виробництво - екологія", Всеукраїнський конкурс досягнень юних зоологів-тваринників, "Енергія і середовище" та інші).

    По відношенню до Intel-ЕкоУкраїна - 2008 ці конкурси виступали як так звані feeder fairs (ресурсні конкурси). Така система широко задіяна у світовій практиці Intel ISEF, що дозволяє значно розширити коло учасників та гарантувати високий рівень проектів через їх попередню апробацію.
    Серед членів наукового журі всеукраїнського конкурсу представлені провідні науковці та освітяни з наукових та науково-освітніх установ України (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет "Києво-Могилянська академія", НТУУ "Київський політехнічний інститут", наукові інститути Національної академії наук України тощо), а також молоді науковці. Всі учасники Всеукраїнського фіналу отримали сертифікати учасника та сувеніри від корпорації Intel.

    Конкурс проходив у два етапи. Спочатку відбувся етап індивідуальних стендових захистів проектів за категоріями. Формат захисту був наближений до умов всесвітнього фіналу Intel ISEF. На цьому етапі виявлялися переможці, які отримали 1, 2 та 3 місця по секціях.

    Переможці конкурсу нагороджені дипломами та призами. Саме вони взяли участь у суперфіналі, де у форматі стендового захисту та співбесід з членами журі виборювали право на участь у Intel ISEF 2008. На цьому етапі особлива увага була спрямована на ті особливості проектів та самих конкурсантів, які підвищують шанси на перемогу на Intel ISEF, у тому числі презентаційні та комунікаційні навички (вміння ефективно спілкуватись, відповідати на питання, відстоювати свою точку зору), логічне мислення, володіння англійською мовою, самостійність та завершеність проектів, їх відповідність категоріям Intel ISEF.

    Двоє переможців з індивідуальними проектами і двоє з командним проектом отримали право представляти Україну на Міжнародному конкурсі Intel ISEF 2008, який відбудеться 11-16 травня 2008 року в м. Атланта (штат Джорджія, США).

    Ось їхні імена:

    Дарія ЧАЙКА (м. Житомир, середня загальноосвітня школа №28). Робота Дарії присвячена актуальній проблемі стримування інвазій рослин-чужинців, які є небезпечними для довкілля та біорізноманіття.

    Гарік МЄЛКУМЯН (м. Луганськ, Луганський навчально-виховний комплекс Спеціалізована школа 1 ступеня - гімназія № 42). Гарік запропонував спосіб проведення кардіоінтервалографії дрібних лабораторних тварин, при якому основна увага акцентується на гуманному ставленні до піддослідної тварини.
    Марина МЄШКОВИЧ, Віталій КЛОКУН (м. Дніпропетровськ, хіміко-екологічний ліцей). У фізико-хімічній роботі Марини та Віталія ґрунтовно запропоновані інноваційні підходи до отримання гідроксиду нікелю.

    Бажаємо успіху нашій команді на Intel ISEF 2008! Сподіваємося, вони продовжать достойні традиції своїх попередників. Адже результати участі молодих дослідників України у міжнародних фіналах Intel ISEF 2005 (8-14 травня 2005 р., м. Фінікс, штат Аризона, США), Intel ISEF 2006 (7-13 травня 2006 р., м. Індіанаполіс, штат Індіана, США) та Intel ISEF 2007 (13-19 травня 2007 року м. Альбукерке, штат Нью-Мексико, США) виявилися досить вагомими:

    • 2005 р. - III призове місце у категорії "комп’ютерні науки" та спеціальний приз NASA (Д. Сомсіков, м. Одеса)
    • 2006 р. -  ІV призове місце у категорії "хімія" (Д. Моносов, м. Дніпропетровськ); спеціальна відзнака та перша премія Міжнародного почесного науково-технічного товариства Sigma Xi за проект, що найкраще представляє міждисциплінарні аспекти наукових та технічних досліджень (командний проект за участю Р. Левіна, Є. Зайцева, М. Дмитренка, м. Запоріжжя)
    • 2007 р. - спеціальна відзнака Асоціації обчислювальної техніки (Association for Computing Machinery), диплом і премія (Г. Романовський, м. Луганськ); спеціальна відзнака Американського геологічного товариства (The Geological Society of America), диплом і премія за актуальний та оригінальний екологічний проект, спрямований на вирішення проблеми отримання прісної води шляхом конденсації з атмосферного повітря (командний проект З. Умерової та Р. Фаткулліна, АР Крим).

    Такі науково-дослідницькі конкурси, як Intel ISEF, сприяють зростанню творчого потенціалу обдарованої молоді, залученню молодих науковців до справжньої науки, підсиленню зв'язків між освітою та наукою.

    Міжнародний конкурс ISEF проводиться з 1950 р. під егідою некомерційної організації Society for Science and the Public (до 2007 р. вона мала назву Science Service). З 1997 р. генеральним спонсором ISEF є корпорація Intel - у рамках корпоративної програми Intel® «Інновації в освіті», та через діяльність благодійного фонду Intel Foundation.

    Ідею співпраці Intel та ISEF активно відстоював Крейг Барретт (Craig R. Barrett) - голова ради директорів корпорації Intel, член державного комітету США з викладання математики і природничих наук у ХХІ столітті. "Intel ISEF заохочує молодь до дослідження світу, в якому ми живемо, - відзначив доктор Барретт, - Досягнення переможців конкурсу не можуть не вражати. Я вірю, що нове покоління молодих науковців та інженерів допоможе захисту навколишнього середовища і створить революційні технології, які змінять світ".

    Intel створює та підтримує освітні програми, які сприяють підвищенню рівня навчанні та ефективності освіти за рахунок використання сучасних технологій і забезпечує широкий доступ до інформації про такі технології.

    Через підтримку таких освітніх ініціатив, як Intel ISEF, корпорація Intel прагне підвищити інтерес школярів до науково-технічної освіти. Додаткова інформація про організацію Society for Science and the Public та Intel ISEF представлена на Інтернет-сайті http://www.societyforscience.org/.

    Більш детальну інформацію про освітні програми корпорації Intel можна знайти за адресою: www.intel.com/education, на російськомовному сайті: www.intel.ru/education, а також на українських сайтах: www.intel.ua/education та www.iteach.com.ua*.

    Корпорація Intel, провідний світовий виробник напівпровідникових компонентів, розробляє технології, продукцію та ініціативи, направлені на постійне підвищення якості життя людей та вдосконалення методів їх роботи. Додаткову інформацію про корпорацію Intel можна знайти на web-сайті www.intel.com/pressroom, а також на російськомовному web-сервері компанії Intel (www.intel.ru).

    Надія Мосякіна
    НЕНЦ МОН України, заступник директора, координатор Intel ISEF в Україні

Поділитися: