Новини програми в Україні

28 лютого - 4 березня 2007 року пройшов національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel Еко-Україна 2007

  • 10.03.2007

    Результати конкурсу Intel Eко-Україна 2007, національного туру Intel® ISEF

    28 лютого - 4 березня 2007 року Міністерством освіти і науки України спільно з НЕНЦ та корпорацією Intel було проведено Тиждень всеукраїнських та міжнародних науково-освітніх проектів "Україна-Європа-Світ-2007". У рамках тижня з 2 по 4 березня 2007 року відбувся Всеукраїнський конкурс Intel-ЕкоУкраїна - 2007 - Національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel® International Science and Engineering Fair ( Intel® ISEF).

    Всесвітній конкурс науково-технічної творчості школярів Intel® ISEF - одна з найбільших міжнародних освітніх ініціатив корпорації Intel. Кожного року понад 1500 учасників конкурсу, кращих у світі молодих вчених і винахідників майже з 50 країн світу, демонструють найсучасніші наукові проекти, обмінюються ідеями і виборюють численні призи та стипендії.

    Україна вперше виступила повноправною країною-учасницею Intel ISEF з 2004 р., після афіліації національного конкурсу під назвою Intel-ЕкоУкраїна. Національний еколого-натуралістичний центр у 2004-2006 рр. виступив у ролі установи-організатора конкурсу в Україні, як позашкільна установа, що проводить навчально-виховну, методичну і науково-дослідну роботу в області біологічної, екологічної, аграрної освіти учнівської молоді.

    Результати участі української делегації у 56-му та 57-му міжнародних фіналах Intel ISEF-2005 (м. Фінікс, Аризона, США) та Intel ISEF-2006 (м. Індіанаполіс, штат Індіана, США) виявилися досить вагомими: III призове місце у категорії "комп’ютерні науки" та спеціальний приз NASA у 2005 р. та ІV призове місце у категорії "хімія" і спеціальна відзнака та перша премія Міжнародного почесного науково-технічного товариства Sigma Xi за командний проект у 2006 р.

    Цього року Національний етап конкурсу Intel-ЕкоУкраїна 2007 надає право двом переможцям з кращими індивідуальними проектами і учасникам одного командного проекту втретє представляти Україну на 58-му Міжнародному фіналі Intel ISEF-2007, що пройде 13-19 травня 2007 року в м. Альбукерке (штат Нью-Мексико, США).

    На відбірковий тур Intel-ЕкоУкраїна було надіслано біля 200 заявок (тез), з яких запрошення до участі в очному турі були надіслані 77 фіналістам.

    З них представлено 61 індивідуальний проект та 6 командних проектів у складі 15 чоловік. Крім того, до загальнонаціонального фіналу долучилися переможці чотирьох інших всеукраїнських конкурсів: MAН, Eco-Soft.

    Після захисту учнями своїх дослідницьких проектів науковим журі були визначені переможці у секціях за такими категоріями: "Біологія: біохімія, клітинна та молекулярна біологія", "Ботаніка", "Екологія", "Зоологія", "Науки про людину, медицина та психологія", "Науки про Землю та Всесвіт", "Комп’ютерні науки"та "Хімія". Таким чином, до участі у суперфіналі були запрошені:

    • 21 учасник з індивідуальними проектами,
    • 4 командних проекти

    Усі учасники фіналу конкурсу були нагороджені дипломами (сертифікатами), переможці у кожній категорії, які посіли І-ІІІ місця, були нагороджені цінними призами від корпорації Intel.

    Окрім цього були визначені учасники, які здобули спеціальні нагороди за свої наукові розробки:

    Відповідно до Міжнародного положення Intel® ISEF та рішення журі, спеціальним дипломом корпорації Intel - "Intel Excellence in Computer Science", який дає право на отримання грошового призу від корпорації Intel у сумі 200 доларів США був нагороджений:

    Розумій Олександр, учень 11 класу Києво-Печерського ліцею № 171 "Лідер", м. Київ (секція Комп’ютерні науки) за роботу "Інтерактивна система обміну файлами у глобальній мережі"

    Відповідно до Міжнародного положення Intel® ISEF, положення про диплом American Psychological Society (Американського психологічного товариства) та рішення журі, спеціальним дипломом Американського психологічного товариства за найкращу роботу, яка стосується проблем психології була нагороджена:

    Болотіна Людмила, учениця 11 кл. Луганської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №60 ім. 200-річчя Луганська (секція Науки про людину, медицина та психологія) за роботу "Особливості формування системи ціннісних орієнтацій сучасної молоді (на прикладі порівняльного аналізу школярів і студентів)"

    Відповідно до Міжнародного положення Intel® ISEF, положення про RICOH Sustainable Development Award 2007 (Нагорода сталого розвитку від корпорації RICOH) та рішення журі, спеціальним дипломом за найкращу роботу, у якій яскраво висвітлені проблеми відповідальності за довкілля (environmental responsibility) і сталого розвитку (sustainable development) були нагороджені:

    Зайцев Євген, Левін Роман, Жабко Дмитро, учні багатопрофільної гімназії №28, м. Запоріжжя (секція Екологія, командний проект) за роботу "Хвильова енергетична установка".

    Відповідно до Міжнародного положення Intel® ISEF, положення про The Herbert Hoover Young Engineer Award (Нагорода ім. Герберта Гувера для юних техніків та інженерів, надається The Herbert Hoover Presidential Library Association) та рішення журі, спеціальним дипломом та медаллю Герберта Гувера за найкращу інженерну роботу були нагороджені:

    Зайцев Євген, Левін Роман, Жабко Дмитро, учні багатопрофільної гімназії №28, м. Запоріжжя (секція Екологія, командний проект) за роботу "Хвильова енергетична установка".

    Cуперфіналісти конкурсу!!!

    Наукове журі конкурсу визначило двох переможців з індивідуальними проектами та двох учасників командного проекту, яким надана можливість взяти участь у міжнародному фіналі Intel® ISEF 7-13 травня 2007 р. у місті Альбукерке (штат Нью-Мексико, США). Саме вони зможуть представити наукові досягнення сучасної української молоді та виборювати призові місця серед 1500 інших учасників на 58-му Міжнародному фіналі.

    Індивідуальні проекти:

    Зайцев Дмитро, учень 11 класу Києво-Печерського ліцею № 173 "Лідер" (секція хімії, робота “Використання паладієво-вуглецевих каталізаторів для знешкодження СО"), E-mail: mazay@online.ua
    Промислові та транспортні забруднення атмосферного повітря CO (чадним газом) є серйозною проблемою для довкілля. Саме на вирішення цієї проблеми спрямована наукова роботи Дмитра Зайцева. Він запропонував нові паладієво-вуглецеві каталізатори для окислення CO, у яких як носій активного каталізатора використовується активований вуглець та вуглецеві волокна. Показано, що нові каталізатори дозволяють знизити витрати паладію, який є надзвичайно дорогим металом платинової групи. Відповідно, значно знижується вартість та підвищується ефективність нових каталізаторів. Сподіваємося, вони знайдуть широке використання у промисловості та транспорті. Отже, проект Дмитра Зайцева робить внесок у вирішення важливої екологічної та науково-технічної проблеми.

    Романовський Григорій, студент другого курсу коледжу Східноукраїнського Національного університету ім. В. Даля (секція комп’ютерні науки, робота “Організація мультизавантаження у Windows NT "), E-mail: romanovskiy@mail.ru.

    Програма призначена для усіх користувачів, які мають більш ніж одну операційну систему, одна з яких Windows. Розроблена система мультизавантаження Windows дає можливість завантаження альтернативних операційних систем з жорсткого диску засобами NT Loader. У ході роботи було розроблено код завантаження операційних систем з інших розділів вінчестера, розроблена графічна оболонка програми під Windows, яка спрощує та автоматизує процедуру правки списку доступних операційних систем. Програма зроблена компактною (13824 байт) та невимогливою до комп`ютера.

    Командний проект:

    Умерова Зарема, учениця 10 класу Міжводненської СЗШ, Чорноморського НВК "Школи-гімназії"№3, робота "Отримання прісної води з атмосферного повітря в степовому Криму"

    Фаткуллін Руслан, учень 11 класу того ж навчального закладу (секція екології, , робота "Отримання прісної води з атмосферного повітря в степовому Криму") E-mail: president99@pochta.ru
    Вода - це життя. Ця проста істина особливо гостро усвідомлюється людиною, що живе в умовах гострої нестачі води. Зарема Умерова та Руслан Фаткуллін живуть у степовому Криму, де раціональне використання водних ресурсів є ключовим завданням. Нестача води стримує нормальний розвиток регіону, а тому пошук нестандартних рішень водної проблеми є надзвичайно важливим. Зарема та Руслан запропонували просте, але надзвичайно оригінальне рішення деяких проблем водопостачання у степовому Криму та інших аридних регіонах - можливість отримання води з атмосфери за рахунок конденсації вологи на камінні внаслідок різниці денних та нічних температур. Для цього вони використали тисячолітні традиції та досвід, але адаптували їх до сьогодення, до місцевих умов. Їх рішення - оригінальна конструкція кам'яної купи - накопичувача конденсату, що дозволяє в умовах степового Криму отримувати щоденно до 300 л придатної до споживання прісної води. Таке просте і оригінальне рішення може використовуватися у віддалених поселеннях, на фермах, а також для відновлення й поповнення ресурсів природних джерел прісних вод. Юні дослідники сподіваються, що їх рекомендації знайдуть використання у концепції сталого розвитку посушливих степових районів Криму, степового півдня України взагалі. Можливо, й не лише Криму та України: мільйони людей на планеті потерпають від нестачі прісної води, і багатьом з них може стати у пригоді рішення кримських дослідників.

    Бажаємо команді переможців успіхів на Міжнародному конкурсі у травні!

    Досвід свідчить, що розбудова системи конкурсів Intel® ISEF в Україні сприяє підвищенню мотивації учнівської молоді щодо наукових досліджень, впровадженню інноваційних методів і технологій в освіті, забезпечує інтеграцію вітчизняної освіти і науки у європейський та світовий освітній простір, є стратегічно важливим для перспективного розвитку науки в Україні, а в кінцевому результаті сприятиме економічному зростанню нашої держави.

    Додаткова інфoрмація, умови конкурсу
    www.intel.com/education/isef; www.intel.ua/education/isef; www.iteach.com.ua/isef; http://www.nenc.gov.ua/.

    Скачати файл Скачати файл

Поділитися: