27 квітня 2011 року Запорізьким ОблУОН спільно з Запорізькою академією післядипломної педагогічної освіти проводилась нарада-презентація Інтернет–порталу «Запорізька обласна освітня мережа» в рамках реалізації регіонального проекту «Єдиний інформаційний освітній простір області».
На заході взяли участь 163 представника від кожного району області та гості: начальники управлінь та відділів освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів, завідувачі районними та міськими методичними кабінетами, відповідальні за інформатизацію від району/міста, директори шкіл-інтернатів та їх заступники, представники Облради, співробітники ОблУОН, ЗОАППО, колеги з Дніпропетровського ОІППО, представники ТМ «Розумники» та КАІС ГРУП, керівник Національного проекту «Відкритий світ» І. Курус.
Під час проведення заходу було продемонстровано досягнення освітян області з питань впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес та управління галуззю.
На виконання Указу Президента України № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» в Запорізькій області на основі порталу osvitazp.org створена з різними рівнями доступу автоматизована система єдиного інформаційного освітнього простору «Запорізька обласна освітня мережа» з електронною базою даних про учнів, вчителів, матеріально-технічною базою навчальних закладів, що дозволяє автоматично формувати всі державні статистичні звіти по загальноосвітніх навчальних закладах, миттєво знаходити потрібну інформацію та генерувати інші звіти для потреб користувачів. Система має три рівні: базовий рівень – «КУРС: Школа» (школи, ліцеї, гімназії, колегіуми), середній рівень - «КУРС +» (районні, міські відділи освіти), верхній рівень - «КУРС: Освіта» (обласне управління, ЗОАППО). Всі дані автоматично передаються по мережі Інтернет та в узагальненому вигляді відображаються на Інтернет-порталі.
Створення такого порталу є першим кроком до реалізації масштабного проекту «Єдиний інформаційний освітній простір області». На далі проект буде розвиватися за такими напрямками: розширення кількості учасників простору (школи, позашкільні, дошкільні, професійно-технічні навчальні заклади); доповнення програми новими модулями для забезпечення можливостей моніторингу, діагностики, аналізу освітніх процесів; створення безпечного електронного освітнього контенту для забезпечення електронного навчання учнів та підвищення кваліфікації вчителів; створення електронної бібліотеки, віртуальних співтовариства учнів та вчителів тощо.
Також, керівник Національного проекту «Відкритий світ» І.Курус ознайомив учасників наради-презентації з перспективами розвитку єдиного освітнього простору України, а представники компаній-розробників технічних і програмних засобів зі своїми новими розробками – ePresenter, активатор поверхні та педагогічне програмне забезпечення для підтримки навчального процесу.
Детальніше http://ciit.zp.ua/index.php?id=1312&option=com_content&Itemid=294&FontSize=font-medium