«Масштаб проведення програм Intel є свідченням визнання нашою індустрією того факту,
що всі новітні технології нічого не варті, якщо вчителі не знають, як ними ефективно користуватися.
Дива в освіті творять не комп'ютери, а вчителі.»
Крейг Барретт,
голова ради директорів корпорації Intel (2005 – 2009 р.р.),
почесний професор національного університету імені Тараса Шевченка
Сучасне суспільство змінюється від ресурсоємної економіки до економіки, яка заснована на знаннях. Вже зараз 1/6 частина спеціалістів світової економіки керуються високими технологіями у промисловості, 85% майбутніх робочих місць вимагають професійного володіння, принаймні основами технічних знань. Для отримання своєї першої роботи молодій людині вже недостатньо тих знань, які вона отримала під час навчання.
Молодий спеціаліст сьогодні повинен постійно працювати над собою, над вдосконаленням своїх знань, оскільки навіть середній робітник впродовж своєї кар'єри приблизно сім разів змінює роботу. Саме тому, важливим нині є не тільки вміння оперувати власними знаннями, а й слід бути готовим змінюватись та пристосовуватись до нових потреб ринку праці. Все це означає, що необхідно вже в навчальному закладі готувати дітей до життя в суспільстві, що базується на інформаційних технологіях, та формувати у них навички ХХІ століття: вміння вирішувати проблеми, працювати в команді, керувати проектами, творчо ставитись до вирішення завдань та проблем, вміти оперувати великими обсягами інформації, вміти створювати знання, а не лише відтворювати їх тощо. Освітні програми Intel спрямовані саме на те, щоб допомогти освітянам ефективно використовувати інформаційно-комунікаційні технології в своїй повсякденній роботі.
Протягом останніх 6 років в Україні успішно впроваджуються серед освітянського загалу три міжнародні освітні програми Intel:
-
Intel «Навчання для майбутнього» - для працюючих та майбутніх учителів,
-
Intel «Шлях до успіху» - для дітей,
-
Intel ISEF (конкурс науково-технічної творчості школярів, майбутніх вчених) - для талановитої молоді
та починаючи з 2008 року ІІТіЗО МОН України проводить науково-методичний проект з опробування концепції інноваційної моделі електронного навчання в середовищі «1 учень - 1 комп'ютер», для проведення якого Intel безкоштовно надала 2000 нетбуків для школярів з програмним забезпеченням Microsoft.
Це найбільші спільні ініціативи Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти України, Академії педагогічних наук України, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, обласних управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій та корпорації Intel щодо навчання працюючих та майбутніх учителів ефективному застосуванню ІКТ та новітніх педагогічних технологій у навчально - виховному процесі з метою підготовки учнів до економіки знань та надання їм навичок ХХІ сторіччя.
І. ПРОГРАМА INTEL «НАВЧАННЯ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО» у світі та в Україні
Програма Intel «Навчання для майбутнього» - сучасна система підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів за новітніми інтерактивними, визнаними у 60 країнах світу (в тому числі у 12 країнах Євросоюзу) методиками, зміст яких було локалізовано та адаптовано до Державних стандартів освіти України. Програма має міжнародний сертифікат та відповідає світовим стандартам.
Ця ініціатива Intel, яку було проголошено в 2000 році, сьогодні охоплює понад 7 млн. учителів з понад 60 країн з різних континентів! Географія країн-учасників програми та кількість навчених постійно зростає. Планується, що до 2015 року ця цифра сягне 10 млн.!
Програма виступає каталізатором реформування освітнього простору України, оновлення змісту та методів ІКТ освіти, впровадження інтерактивних форм підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів, покращення стану інформатизації освіти.
На сьогодні система навчання за програмою Intel надає можливість навчатися за основним курсом програми очно або дистанційно (курс ТЕО), пройти Курс для початківців «Getting started», міні – тренінги Intel Elements, а для керівників є можливість опанувати курс Intel для адміністраторів навчальних закладів.
У рамках програми проводяться тренінги для вчителів та студентів, майстер – класи для тренерів, конкурси на краще впровадження ІКТ, координаційні наради, конференції, форуми «Нові горизонти ІКТ в освіті», виставки, круглі столи, вебінари, здійснюється науково-методичний супровід, веб-підтримка (онлайн ресурси та онлайн спільноти), постійно здійснюється незалежна експертиза та моніторинг якості впровадження програми. Все це сприяє ефективному менеджменту програми з метою більш швидкої підготовки нового покоління учнів до нового типу економіки - економіки знань.
Як наслідок, результати незалежної експертизи та моніторингу – сьомий рік поспіль дають 98,6% позитивних відгуків учасників Програми, а 100% учасників програми рекомендують своїм колегам взяти участь в тренінгах, щоб у своїй подальшій роботі використовувати набуті знання та навички в навчально-виховному процесі.