Новини освіти

Тренінг "Інклюзивна освіта - рівень свідомості нації". Київ

 • 26.05.2016

  За ініціативи Марини Порошенко у столиці пройшов тренінг для 250 директорів шкіл та управлінців галузі освіти

  23 травня в рамках соціальної програми Голови Благодійного Фонду Порошенка, Дружини Президента України Марини Порошенко пройшов спеціалізований тренінг «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати» для 250 освітян столиці, Київської, Черкаської областей і Харкова. Це вже третій тренінг після Вінниці та Запоріжжя, який проходить у рамках програми Марини Порошенко по впровадженню інклюзивної освіти в Україні. На сьогодні навчання вже пройшли близько 400 представників управлінської ланки галузі освіти.

  Для участі у заході в Київському палаці дітей та юнацтва зібралися керівники департаментів освіти, директори та завучі інклюзивних шкіл та керівництво шкіл, які вже у новому навчальному році для особливих дітей відкриють новостворені інклюзивні класи.


  За словами Марини Порошенко, мета цих тренінгів – допомогти освітянам опанувати тематику, надати практичні знання у напрямках нормативно-правової бази, шляхів пошуку і надходження фінансування, поділитися успішним досвідом пошуку шляхів ефективної взаємодії між органами влади та всіма дотичними структурами.

  Головним результатом цієї роботи організатори вважають згуртування кола зацікавлених осіб, аби вже у новому навчальному році особливі діти отримали більше можливостей навчатися в інклюзивних класах разом зі своїми однолітками.

  Пані Марина зазначила: «Я дуже рада вітати так багато однодумців по розвитку інклюзії в Україні. Разом ми робимо дуже важливу справу, яка потрібна не лише дітям з особливими потребами, а й всьому нашому суспільству. Адже діти не чекають, вони ростуть. А здатність сприймати не таких, як ти сам – вагомий показник рівня свідомості нації». 

  Навчання проводили освітяни-практики та представники громадських організацій, які активно займаються розвитком інклюзивної освіти в Україні та мають успішний досвід роботи щодо соціалізації дітей з особливими потребами – Інна Луценко, Леся Миськів та Лариса Шевчук.


  Довідка. 12 травня подібний тренінг пройшли 40 освітян Вінниччини, 17 травня – 80 працівників освіти Запоріжжя. На початку червня навчання пройдуть майже 150 директорів, завучів шкіл та управлінців в галузі освіти Житомирської області.

Поділитися: