Оператор мобільного зв'язку «МТС Україна», 100%-ва дочірня компанія ВАТ «Мобільні ТелеСистеми», повідомляє про проведення серії прес-конференцій, присвячених темі безпеки дітей в інтернеті.
Прес-конференції на тему «Інтернет-злочини і захист дітей в інтернеті» пройшли з 9-го по 16-е липня у Львові, Маріуполі, Донецьку та Луганську. На заходах «МТС Україна» представила результати дослідження інтернет-злочинів і поведінки дітей в мережі інтернет, що вказують на проблеми, з якими стикаються діти, відвідуючи ресурси всесвітньої мережі. Разом з результатами дослідження фахівці «МТС Україна» презентували й комплекс рішень, спрямованих на підвищення безпеки дітей в інтернеті.
Одним з рішень, яке вже реалізується «МТС Україна» спільно з Одеською національною академією зв'язку ім. А.С. Попова (ОНАЗ ім. Попова), є впровадження розробленої Академією системи обмеження доступу до нецільових ресурсів інтернету. В якості пілотного варіанту, ця система буде встановлена й протестована в дев'яти школах Одеси і Миколаєва, які раніше отримали бездротовий доступ до інтернету за допомогою послуги «МТС Коннект 3G» в рамках проекту «Мобільний інтернет від МТС в школи». Роботи зі встановлення вже ведуться й будуть закінчені до початку наступного навчального року.
Систему будуть тестувати протягом кількох навчальних місяців. Її ефективність оцінять фахівці Академії, вчителі шкіл і технічні фахівці «МТС Україна». За результатами тестування буде прийматися рішення про встановлення системи в тих школах Західного і Східного територіальних управлінь «МТС Україна», які з 2009 року беруть участь у проекті «Мобільний інтернет від МТС у школи» та користуються швидкісним інтернет-доступом за допомогою послуги «МТС Коннект 3G».
«Нинішнє покоління дітей вже не уявляє життя без інтернету: вони вміють користуватися його можливостями для навчання, спілкування з однолітками, пошуку нових друзів та потрібної інформації. Ключовий момент - діти довіряють тому, що бачать на екрані монітора. Але разом з тим інтернет може нести в собі проблеми, про які батьки цих дітей можуть і не замислюватися. Адже діти, як правило, не готові до тих речей, які батьки обходять на рівні інтуїції! Всі ми вчимо своїх дітей не відкривати двері незнайомим людям, а хто з нас вчить дітей не давати свої контакти в інтернеті? Діти активно обмінюються телефонами, адресами, навіть не уявляючи, яку небезпеку може нести вільне розповсюдження своїх контактних даних і даних своїх батьків у вільному інтернеті», - відзначила Вікторія Рубан, начальник відділу зв’язків з громадськістю «МТС Україна».
Свої рішення на прес-конференціях також представили фахівці компанії Microsoft Україна. «Щорічно тренери-волонтери програми «Онляндія» проводять тисячі тренінгів для дітей, вчителів та батьків, де вчать правилам безпечного користування інтернетом. Протягом двох останніх навчальних років, що минули з моменту відкриття сайту «Онляндія», тренінги в школах, дитячих таборах і громадських організаціях пройшли більше 47 тис. дітей і більше 16 тис. дорослих. Завдяки зусиллям «Коаліції за безпеку дітей в інтернеті», тема онлайн-безпеки дітей внесена до шкільної програми, а тепер про проблему і способи її вирішення зможуть дізнатися й абоненти «МТС-Україна», - відзначив Артур Кочарян, координатор програми «Онляндія - безпека дітей в інтернеті».
МТС за безпечний інтернет: від Львова до Луганська