1 учень - 1 комп'ютер
 

В Україні оголошено конкурс Intel «Кожному учню – шкільний ноутбук»

 • 21.07.2009

  Корпорація Intel в Україні оголошує конкурс проектів серед закладів освіти на найкращу модель використання «персональних мобільних комп'ютерів учня».

  Корпорація Intel, провідний розробник передових технологічних рішень, вже кілька років реалізує проект «1 учень - 1 комп'ютер» в рамках всесвітньої ініціативи Intel®World Ahead («Світ майбутнього починається сьогодні»). З метою популяризації інноваційної програми в Україні, Intel за підтримки Міністерства освіти і науки України (МОН), Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України ініціюють конкурс проектів з використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в умовах навчального середовища «1 учень - 1 комп'ютер» для загальноосвітніх навчальних закладів I-III ступенів.

  «Реалізована в багатьох країнах світу освітня ініціатива "1 учень - 1 комп'ютер" на базі інформаційних технологій є однією з найбільш масштабних ініціатив в цій галузі та являє собою наочний приклад того, як завдяки ретельному плануванню, інноваційному фінансуванню та постійній співпраці сучасні технології дозволяють докорінно змінити підхід до навчання та, в той самий час, досягти високих показників як в короткі терміни, так і в довгостроковій перспективі», - відзначив Дмитро Грязнов, менеджер з розвитку бізнесу Intel в Україні.

  Мета конкурсу - розвиток інноваційних моделей використання «персональних мобільних комп'ютерів учня» в рамках проекту «1 учень - 1 комп'ютер» в загальноосвітніх закладах України в початкових та середніх класах. Організатори конкурсу планують стимулювати передових та творчих педагогів, які активно використовують ІКТ в своїй діяльності.

  Конкурс організовано відповідно до положень Угоди про проведення експерименту з використання сучасних ІКТ в умовах інноваційного навчального середовища «1 учень - 1 комп'ютер», підписаної МОН України та корпорацією Intel в липні 2008 року, а також на виконання Наказу «Про проведення дослідницько-експериментальної роботи на тему «Науково-методичні основи використання ІКТ в науково-виховному процесі в середовищі «1 учень - 1 комп'ютер» на базі шкільних нетбуків».

  Учасниками конкурсу можуть бути вчителі середніх загальноосвітніх навчальних закладів, спеціальних загальноосвітніх закладів для дітей з особливими потребами, закладів для дітей-сиріт та дітей, що залишись без батьківського піклування.

  В рамках конкурсу будуть розглядатися проекти, які мають яскраво виражений інноваційний характер та представляють моделі використання мобільних комп'ютерів в класно-урочній системі, на позакласних заняттях для розвитку творчих здібностей учнів, для самостійного вивчення предметів.

  Конкурс стартував 13 липня 2009 року та завершиться 1 жовтня 2009 року. Заявки на участь в конкурсі приймаються до 20 вересня 2009 року. Імена переможців буде оголошено для Дня вчителя, 5 жовтня 2009 року. В результаті буде відібрано найбільш цікаві та передові моделі впровадження, які будуть реалізовуватись в навчальних закладах. Трьом переможцям конкурсу до 1 листопада 2009 року буде безкоштовно надано комплект персональних мобільних комп'ютерів учня, відповідно до кількості учнів в класі, а викладачу - мобільний комп'ютер вчителя. Також керівників проектів буде запрошено на щорічну конференцію «Чому і як вчити в XXI столітті», яка відбудеться в грудні в Москві, за підримки корпорації Intel.

  Програма «1 учень - 1 комп'ютер» реалізується в багатьох країнах світу в рамках глобальної ініціативи Intel World Ahead («Світ майбутнього починається сьогодні»), та є частиною проекту «Мобільні технології - школам». В 2008 році корпорація Intel спільно з МОН України розпочала реалізацію даної програми в Україні, в рамках якої вже передано більше 1000 персональних комп'ютерів школярів Intel Classmate PC (CMPC) в загальноосвітні школи України, які беруть участь в експерименті.

  Intel Classmate PC («Персональний мобільний комп'ютер учня») на основі технологій Intel призначений для використання школярами віком від 6 до 12 років та покликаний допомогти учням та вчителям в організації навчального процесу в школі та позакласній діяльності школярів. Навчальне середовище школи, в якій кожен учень та вчитель можуть використовувати персональний мобільний комп'ютер, наповнюється новими інноваційними моделями застосування інформаційних та комунікаційних технологій. Учні молодших та середніх класів можуть виконувати завдання та працювати самостійно, беручи участь в навчальних дослідницьких проектах.

  Більше детальну інформацію про конкурс та умови подачі заявок можна отримати на сайті:1to1.iteach.com.ua

  Про корпорацію Intel

  Корпорація Intel, провідний світовий виробник інноваційних напівпровідникових компонентів, розробляє технології, продукцію і ініціативи, направлені на постійне підвищення якості життя людей і вдосконалення методів їх роботи.

  Додаткову інформацію про корпорацію Intel можна знайти на web-сайті www.intel.com/pressroom, http://www.intel.ua/

  Інформація про корпоративну соціальну відповідальність Intel в світі - на сайті www.intel.com/csr

  Освітні програми представлені на сайтах www.intel.com/education; www.intel.ua/education; http://www.iteach.com.ua/

  Intel, Intel Core і логотип Intel є товарними знаками корпорації Intel в США і інших країнах.

  * Інші найменування і товарні знаки є власністю своїх законних власників.

Поділитися: